Çözüldü Intel Arc A770 RGB kablosu anakartta hangi çıkışa takılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

XaviSs

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba 1 hafta önce Intel Arc A770 ekran kartı aldım ve içerisinden 1 adet RGB kablosu çıktı ama anakartta hangi çıkışa takacağım konusunda hiçbir fikrim yok, bilen var mı?

Çözüm
Bunun için anakart modelini de bilmek lazım. Örnek olarak ASUS'un ARGB portu Add Gen diye geçer. Gigabyte ise D_LED. MSI ise JRainbow diye geçer. Belki de anakartta Header yoktur. Bu durumda da uygun kontrolcü gerekiyor. Hiçbiri yoksa da yapacak bir şey yok.
Bunun için anakart modelini de bilmek lazım. Örnek olarak ASUS'un ARGB portu Add Gen diye geçer. Gigabyte ise D_LED. MSI ise JRainbow diye geçer. Belki de anakartta Header yoktur. Bu durumda da uygun kontrolcü gerekiyor. Hiçbiri yoksa da yapacak bir şey yok.

Çözüm
Bunun için anakart modelini de bilmek lazım. Örnek olarak ASUS'un ARGB portu add gen diye geçer. Gigabyte ise d_led. MSI ise JRAINBOW diye geçer. Belki de anakartta header yoktur. Bu durumda da uygun kontrolcü gerekiyor. Hiçbiri yoksa da yapacak bir şey yok.

Anakart modelimi yazmıştım ama gözükmemiş ASUS Pro B550M-C
Ekran kartının RGB kablosuyla uyuşan tek bir çıkış bulabildim ancak oda ana ışıkalndırmaların girişiydi çok fazla donanımdan anlamadığım için yanlış birşry yapmaktan korkuyorum dediğinize bir bakayım teşekkürler.

Anladım hocam. CSM anakartta Header göremedim. Kontrolcü varsa ona da takabilirsiniz.

Linkteki örnek bir model. ARGB LED kontrolü yaparlar.

Geri
Yukarı