Intel Arc Kontrol Programın Boştayken Tüm Belleği Kullanması

sosyal123

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Windows 11'in ve Intel Arc Kontrol programın en güncel sürümü yüklü.
Intel Arc programın bir önceki (31.0.101.4676) sürümünde sorun yoktu. Hiç ses gelmiyordu fanlardan Laptopu açık bırakıp yatıyordum. Fark etmemiş olabilirim belki daha önce de olabilir yani tüm belleği kullanıyor olabilir ama sanmıyorum çünkü dediğim gibi sessizdi açık bırakıp yatıyordum.
Güncelleme var uyarısından sonra güncelledim ve ne olduysa bundan sonra oldu. Şimdi çok nadir sessiz çalışıyor hatta zaman zaman ses yükseliyor. Hadi ses olayını geçti ama tüm belleği kullanması bence normal değil
Komple kaldırıp yeniden başlatıp eski sürümü yükledim yine düzelmedi. Hatta üşenmedim sıfır Windows 11 kurdum sürücüleri yükledim yine düzelmedi.
Boştayken durum bu şekilde 15 dakika içinde tüm belleği kullanıyor.
Windows 10 yükleyip denemeyi düşünüyorum. Daha Windows 10 kullanıyordum ürün güncellemesi sonrası bir kez daha Windows 11 kullanayım demdim...
Böyle sorun yaşayan var mı?
İlk 2 resim laptopu yeni açtığım an boştayken. Diğer resimler ise yine boştayken.

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

1.jpg

GÜNCELLEME:

Şu an sessiz ve normale döndü bir süre sonra . Ama Windows 'un yüksek RAM kullanması normal değil.

GNCELLEME 2:

Windows 'u her yeniden başlattığımda yine aynı sorunlar oluyor. :)
Her ne kadar bu sorun sürücü kaynaklı görünse de Windows 10 yolu göründü anlaşılan.

6.jpg

7.jpg

Son düzenleme:
Güncelleme 3:

Dediğim gibi yeni sürücü güncellemesinden sonra yüksek RAM kullanımı sorunu ortaya çıktı. Buna bağlı olarak fan hızı ve seri artıyor.
Her yeniden başlattığımda veya açtığımda oluyor. RAM in hepsini kullandıktan sonra kabaca 5-10 dakika sonra normale dönüyor hem RAM kullanımı hem de fan hızı ve sesi azalıyor.
Çözüm olarak ise şimdilik görev yöneticisinden başlangıç uygulamalar listesinden Intel Arc programını devre dışı bıraktım.

İşin ilginç yanı ise Intel Arc eski sürümde normalde olmuyordu yoktu sorun ama yeni sürümde sorunlar ortaya çıkınca tekrar eski sürümü yükledim ama düzelmedi. :)

Boştayken sonuç.

Ekran görüntüsü 2023-09-17 174233.png
Ekran görüntüsü 2023-09-17 174321.png
Ekran görüntüsü 2023-09-17 174325.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı