Intel Atom N2600 günlük kullanım için yeterli mi?

• Konuyu başlatan Iron
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 4B

Iron

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
İş yerinde kullanmak için minibook aldım (Samsung N102SP). Alma sebebim hem ufak olması hem de batarya süresinin uzun olması. Asıl sorum ise Intel Atom N2600 işlemci, 2GB 1066MHz RAM ve benim takacağım SSD ile günlük kullanımda Chrome'da gezmek, Technopat Sosyal'de dolaşmak Youtube'de video izlemek gibi işlemleri sorunsuz bir şekilde halledebilir miyim?

Ek olarak Windows 10 64Bit kuracağım, bir sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam içime su serptiniz teşekkür ediyorum.
Önemli değil, işlemciler biraz farklı ama yine de internet için yeterlidir.
PicsArt_03-17-02.10.35.jpg

PicsArt_03-17-02.11.03.jpg
2 GB RAM'li sisteme 64 bit kurmanıza hiç gerek yok. Windows 10 kurmanıza bile gerek yok. Youtube'dan 480P video izletir, daha üst çözünürlüklerde kasar muhtemelen. Genel olarak tarayıcıda da kastığı hissedilir rahatlıkla.

Elimde eskiden BİM'den satın aldığım Casper N220 var. Intel Atom Z3735F, 2 GB DDR3 Bellek ve 32 GB kapasitesine sahip. Kendi içerisinde gelen orijinal Windows 10 ile birlikte kullanıyorum. Chrome'da gezmek, forumda takılmak ve de YouTube'da video izlemek için kullanabilir. Hatta Half-Life 1 de oynanabiliyor. :) Tabii ki bütün bu deneyimler bir masaüstü ya da dizüstü bilgisayar kadar akıcı olmuyor.

Elimde eskiden BİM'den satın aldığım Casper N220 var. Intel Atom Z3735F, 2 GB DDR3 Bellek ve 32 GB kapasitesine sahip. Kendi içerisinde gelen orijinal Windows 10 ile birlikte kullanıyorum. Chrome'da gezmek, forumda takılmak ve de YouTube'da video izlemek için kullanabilir. Hatta Half-Life 1 de oynanabiliyor. :) Tabii ki bütün bu deneyimler bir masaüstü ya da dizüstü bilgisayar kadar akıcı olmuyor.
Hocam içime su serptiniz teşekkür ediyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı