Başarılı Kurulum Intel atom N455 | Mavericks 10.9

Özellikler:
  • Intel Atom N455 1.67GHz.
  • 2 GB DDR2.
  • Intel Graphics Media accelator 256MB.

Bazı insanlar atom işlemciler macOS kurulamayacağını düşünür. Ancak ben kurdum. Kurulumda Niresh Mavericks kullandım. Bu imajın atom ile uyumlu olduğu için sorunsuzca kurulum yapabildim. Hiçbir komut ayarı, BIOS ayarı yapmadım. Öncelikle direkt kuruluma geçtim. Niresh'i seçip alt kısımdaki terminale AMD64 yazdım. Kurulum ekranına geçti. Dual Boot yapmadan sistemime direkt kurabildim. Windows 7'den daha stabil ve hızlı çalışıyor. İşlemciyi Intel Core solo olarak yamalamış.

Dezavantajlar:
  • Bir süre sonra klavye çalışmıyor. Yeniden başlatınca düzeliyor ancak farklı bir klavye taktığımda sorunsuz çalışıyor.
  • Ekran kartı sürücüsü olmadığı için internette gezinirken titriyor ekran.
  • Ethernet kullanılıyor, Wi-Fi çalışmıyor.
  • Pil göstergesi görünmüyor.
  • Telefonu görmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Özellikler:
  • Intel Atom N455 1.67GHz.
  • 2 GB DDR2.
  • Intel Graphics Media accelator 256MB.

Bazı insanlar atom işlemciler macOS kurulamayacağını düşünür. Ancak ben kurdum. Kurulumda Niresh Mavericks kullandım. Bu imajın atom ile uyumlu olduğu için sorunsuzca kurulum yapabildim. Hiçbir komut ayarı, BIOS ayarı yapmadım. Öncelikle direkt kuruluma geçtim. Niresh'i seçip alt kısımdaki terminale AMD64 yazdım. Kurulum ekranına geçti. Dual Boot yapmadan sistemime direkt kurabildim. Windows 7'den daha stabil ve hızlı çalışıyor. İşlemciyi Intel Core solo olarak yamalamış.

Dezavantajlar:
  • Bir süre sonra klavye çalışmıyor. Yeniden başlatınca düzeliyor ancak farklı bir klavye taktığımda sorunsuz çalışıyor.
  • Ekran kartı sürücüsü olmadığı için internette gezinirken titriyor ekran.
  • Ethernet kullanılıyor, Wi-Fi çalışmıyor.
  • Pil göstergesi görünmüyor.
  • Telefonu görmüyor.

Tam da aradığım şey 😍.
Hocam acaba ben Yosemite kursam sıkıntı çıkar mı?
Özellikler:
Atom N450, 2 GB RAM, GMA 512 MB.

Geri
Yukarı