Intel atom Z3730F tablete 2004 kurma

alitility

Hectopat
Makaleler
12
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, MSİ B550 GAMİNG PLUS, XPG 3200 MHZ 8+8 16 GB, SAPPHİRE PULSE RX 580 4G, CORSAİR VS550, GAMEBOOSTER GB-G1956BW, WDC SN530 256G NVME, X2 JD 120
Hometech tabletimde 1703 sürümü vardı. Tabletin özellikleri şu şekilde;

Intel atom Z3730F.
2 GB DDR3 1333 MHz RAM.
32 GB emmc

Ne diyorsunuz kasma donma falan yapar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabletinize kurulum yaparken dikkat etmeniz gereken tek şey kurulum belleğini UEFI 32bit olarak oluşturmanız. Herhangi bir kasma donma yapmayacaktır, fakat bu tür tabletler üzerinde gelen orjinal kurulumlar bileşen olarak biraz daha hafifletilmiş. Siz 2004 kurduğunuzda muhtemelen diskinizde maksimum 5-7GB arası boş alan kalacak. Üzerine bir Office kurayım deseniz iş bitti.

Bu tür cihazlar için modifiye edilmiş, hafifletilmiş Windows 10 sürümleri var. Araştırmanızı tavsiye ederim.

Tabletinize kurulum yaparken dikkat etmeniz gereken tek şey kurulum belleğini UEFI 32 Bit olarak oluşturmanız. Herhangi bir kasma donma yapmayacaktır, fakat bu tür tabletler üzerinde gelen orijinal kurulumlar bileşen olarak biraz daha hafifletilmiş. Siz 2004 kurduğunuzda muhtemelen diskinizde maksimum 5-7GB arası boş alan kalacak. Üzerine bir Office kurayım deseniz iş bitti.

Bu tür cihazlar için modifiye edilmiş, hafifletilmiş Windows 10 sürümleri var. Araştırmanızı tavsiye ederim.

Bugün hafif bir araştırma yaptım fakat Windows 8 harii bulamadım, 1704 indiriyorum bende.

Bugün hafif bir araştırma yaptım fakat Windows 8 harii bulamadım, 1704 indiriyorum bende.

Yasallık durumunu bilmediğim için link paylaşamıyorum. "Windows 10 2004 Lite" olarak aratırsanız sonuçlar var. Ben 2004 kullanmadım ama 1809 versiyonunun Lite, Lite Plus gibi derlemelerini düşük sistemli makinalar için kurdum. Geneli ingilizce, kurulum sonrası dil paketi yüklemek gerekiyor.

Geri
Yukarı