Intel Celeron sistem için işletim sistemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

RamçO

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar sırf bunu yazmak için foruma üye oldum. :)

Bilgisayarımın özellikleri: Intel Celeron 1.80 GHz, 2 GB RAM 128 MB ekran kartı. Ekran kartını bir türlü anlayamadım. 224 MB yaptım BIOS'tan ama Dxdiag'dan baktığımda Intel 82945G Chipset Family yazıyor yani ekran kartım yok herhalde. :cry: Biliyorum sistem kötü ama 2 ay idare edeceğim yeni bir tane alacağım. Neyse işte çok uzatmadan bu sisteme hangi işletim sistemi uyar? Şuan Win XP kullanıyorum gayet memnunum ama bana çok sorun çıkartıyor video çekiyorum ses falan gelmiyor driverler yüklü yeni format attığımda elle yüklemek zorunda kalıyorum. Paint ile Office programlarıyla işim çok olacak dersler için bir de yazıcı. Benim yapacaklarım dediğim gibi Paint, Office programları, oyunalar (çok yüksek değil Lol, GTA gibi) bir de internette takılacağım bu kadar hangi işletim sistemini önerirsiniz? Grafik fazla önemli değil benim için. Başka forumlarda araştırdım Home Basic ve Home Premium diyorlar, bir de sizlere sorayım dedim. :) Umarım kısa zamanda cevap alırım. Uzun oldu kusura bakmayın. :)

Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Xp'de görselliği kapatarak performansınızı arttırabilirsiniz. Antivirüs kullanmanız sizin performansınıza etki edecektir.
Linux tabanlı işletim sistemleri yönünde bir seçim yapmak uygun olabilir.

Win 8 kurabilirsin ve gayet stabil olur.

Windows 8 veya Windows 8.1 yüklesem kasma yaşar mıyım?
Edit: sefa kardeşim xp de kasma yok bissürü oyunu rahat oynuyorum gta 3 ultrada fraps açık altta düz 30 fps alıyorum (size göre bişey değil ama benim bilgisayara göre güzel bence) tamam windows 8 yükle demişsiniz de kasma olmaz mı var mı benim gibi sistemi olup ta windows 8 yükleten?

Hayır, aksine XP'ye göre daha çok performans elde edersiniz. Windows 7'yi saymıyorum bile.

Teşekkürler 6 yıldır XP kullanıyorum biraz çağ atlayalım. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı