E6300 sistem için işletim sistemi önerisi

moonway 3D

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, bundan 1 gün önce Microsoft Windows 8.1 64 Bit kurdum ama performans açısında beğenemedim. Sizlere göre hangi Windows sürümü sistemim için en iyi FPS oranını verir? Windows 7, Windows 8.1 yoksa Windows 10.

Anakart: MSI G41M-P23
İşlemci: Intel Core 2 Duo E6300 1, 86GHz.
RAM: 2 adet 2 GB DDR 3 RAM 1333MHz.
HDD: Wdc 250GB HDD.
Ekran kartı: Atı AMD HD 3450.

Yani kaba olmak istemem ama bu sistemden performans beklenemez. Yani yapabildiği o kadar. Önerim eğer Linuxa geçe biliyorsan geç Linux daha akıcı

Yani kaba olmak istemem ama bu sistemden performans beklenemez. Yani yapabildiği o kadar. Önerim eğer linuxa geçe biliyorsan geç Linux daha akıcı.

Gaming için bak 1 yıl boyunca Linux kullandım hızlı olduğunu söyleyebilirim ama oyun açısından tam bir felaket.

Yok windows kullanacağım diyorsan youtubeye ghost spectre windows yaz. Bu adam windowsun orjinal isosunu alıp üzerinde modlama yaparak daha hafif hale getiriyor bu da işine yaraya bilir. Ben şuanda o adamın yaptığı windows 10 superlite versiyonunu kullanıyorum.
Gaming için bak 1 yıl boyunca Linux kullandım hızlı olduğunu söyleyebilirim ama oyun açısından tam bir felaket.
Evet son yazdığım ghost spectre tam olarak oyun odaklı yapıyor mümkün olduğunca fazlalıkları atıp gerekli ayarlamalarla en üstün performans almaya çalışıyor.
Ben şuan o adamın windows 11 e modlama yapmasını bekliyorum videosu gelen anda yükleyeceğim hatta belki gelmiştir son zamanlar kontrol etmiyorum. Bu arada o adam diye söylüyorum ama hiçbir videoda ismi yüzü yok yani videolarında adamı hani nerde diye arama. :D

Yok Windows kullanacağım diyorsan YouTube'a Ghost spectre Windows yaz. Bu adam Windows'un orijinal ISO'sunu alıp üzerinde modlama yaparak daha hafif hale getiriyor bu da işine yarayabilir. Ben şu anda o adamın yaptığı Windows 10 superlite versiyonunu kullanıyorum.

Evet son yazdığım Ghost spectre tam olarak oyun odaklı yapıyor mümkün olduğunca fazlalıkları atıp gerekli ayarlamalarla en üstün performans almaya çalışıyor.
Ben şu an o adamın Windows 11'e modlama yapmasını bekliyorum videosu gelen anda yükleyeceğim hatta belki gelmiştir son zamanlar kontrol etmiyorum. Bu arada o adam diye söylüyorum ama hiçbir videoda ismi yüzü yok yani videolarında adamı hani nerede diye arama. :D

Yani Windows 10 güzel ama bende Defender yüzünden çok fazla RAM yiyor sende hiç Defender var mı?
Hem Windows 7 Red Shift var bence daha iyi olabilir.

Yani Windows 10 güzel ama bende Defender yüzünden çok fazla RAM yiyor sende hiç Defender var mı?
Tam da üzerine bastın dostum bu sistemde seçenekli oluyor Windows 10+Defender ve sadece windows 10 şeklinde.
Bende şuanda defender yok hatta ilk başta şu sağ taraftakı bildirim paneli bile olmuyor isteğine göre açıp kapata biliyorsun. İçinde gömülü ghost toolbox diye araç geliyor oradan yapıyorsun. Nasıl yapılışını falan yine buradan sor yardımcı olacağım.

Tam da üzerine bastın dostum bu sistemde seçenekli oluyor Windows 10+ Defender ve sadece Windows 10 şeklinde.
Bende şu anda Defender yok hatta ilk başta şu sağ taraftakı bildirim paneli bile olmuyor isteğine göre açıp kapata biliyorsun. İçinde gömülü Ghost toolbox diye araç geliyor oradan yapıyorsun. Nasıl yapılışını falan yine buradan sor yardımcı olacağım.

Teşekkür ederim.👍

Geri
Yukarı