İntel CNVi Ready nedir?

tayfunsagdic

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Bilişim Sistemleri Mühendisi
MSI MAG Z390 TOMAHAWK anakarta sahibim ve anakartımda bulunan:

(Intel CNVi Ready Supports Intel CNVi Wi-Fi module, IEEE 802.11 AC wave2) özelliği kullanmak istiyorum. CNVi ready hakkında bilgisi olan var mıdır acaba ? Bu teknolojiyi kullanmak için ethernet kartı tarzında bir kart takıp hızlı Wifi bağlantısı kullanabilir miyim? Sistem bilgilerim imzamda mevcuttur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben AX200 aldım magnet antenli modelden. (PCIE kartı ile birlikte)
Z270A asus anakarta pcie yuvasından taktım sıkıntısız çalışıyor.
Fakat 5GHz bandında 2400Mbit hıza çıkabilme özelliği olmasına rağmen MAX 866.7Mbit hızda bağlanıyor.
2 tane modemim var. Biri Airties 5650 modem olarak kullanıyorum, diğeri TP-Link Archer D7.
D7 'de VDSL desteği yok, zaten onu router olarak ikinci el sırf ;
1-) Gigabit Ethernet
2-) N bandında 450mBit
3-) AC bandında 1300mBit gibi özellikleri için aldım.
Giriş seviyesi AC'ler gibi 867mbit değil en azından 1 Gigabit 'in üstü veriyor diye.
Ama ne hikmetse Router Archer D7 ve alıcı yan yana olmasına rağmen Maximum 866.7Mbit bağlanıyor anlam veremiyorum.

Son düzenleme:
MSI MAG Z390 TOMAHAWK anakarta sahibim ve anakartımda bulunan:

(Intel CNVi Ready Supports Intel CNVi Wi-Fi module, IEEE 802.11 AC wave2) özelliği kullanmak istiyorum. CNVi ready hakkında bilgisi olan var mıdır acaba ? Bu teknolojiyi kullanmak için ethernet kartı tarzında bir kart takıp hızlı Wifi bağlantısı kullanabilir miyim? Sistem bilgilerim imzamda mevcuttur.
mrb ben de bu kartı araştırıyorum ancak bu anakarta format atarken sürekli restart yapıyor 9600k işlemci ve 16 gb artı 8 gb ram ile ayrı ayrı denedim bios ta kaldığınız sürece hiçbir reset vs söz konusu değil ve bios da güncelledim sizce sebebi ne olabilir ?

mrb ben de bu kartı araştırıyorum ancak bu anakarta format atarken sürekli restart yapıyor 9600k işlemci ve 16 gb artı 8 gb ram ile ayrı ayrı denedim bios ta kaldığınız sürece hiçbir reset vs söz konusu değil ve bios da güncelledim sizce sebebi ne olabilir ?
Ben herhangi bir problem yaşamadım. Bootun birincilini disk olarak seçtiniz mi formattan sonra ?

Ben herhangi bir problem yaşamadım. Bootun birincilini disk olarak seçtiniz mi formattan sonra ?
Bendeki msı mag mortar matx z390 olan evet onuda denedim rufus tan farklı şekilde format içinde biçimlendirdim fakat sonuç aynı işin garibi asarock mitx z390 anakrtta da aynısı oldu elimde birçok usb ve format biçimi var yinede çözülmedi bakalım nasıl bir sonuca olaşacağız nasıl çözeceğiz
Şüphelendiğim tek şey yazılımların lisans sorunu fakat bunlar zaten deneme sürümü lisanstan sebep böyle bir hata vermemesi gerekiyor
Şüphelendiğim tek şey yazılımların lisans sorunu fakat bunlar zaten deneme sürümü lisanstan sebep böyle bir hata vermemesi gerekiyor

Bendeki msı mag mortar matx z390 olan evet onuda denedim rufus tan farklı şekilde format içinde biçimlendirdim fakat sonuç aynı işin garibi asarock mitx z390 anakrtta da aynısı oldu elimde birçok usb ve format biçimi var yinede çözülmedi bakalım nasıl bir sonuca olaşacağız nasıl çözeceğiz
Çok garip ben de şaşırdım şuan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı