Intel Core 2 Duo 2.20 GHz R7 240 Darboğaz Yapar mI?

Darboğaz olur mu?

• Olur

Oy: 2 22,2%
  • Gönlünce al tak olmaz

Oy: 7 77,8%

• Oy verenlerin toplamı
    9

BySercanTR

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, benim şimdiki sistemimde İntel core 2 duo 2.20 Ghz işlemci var. Ben bu sisteme Msi R7240 takar isem darboğaz olur mu?

Arkadaşım büyük ihtimal darboğaz olur. Bende Quad Core Q8400 işlemci var. GTA 5 oyununda R7 240 ekran kartıyla darboğaz yapıyor. Ama senin bize işlemcinin tam olarak modelini söylemen lazım. Ona göre daha iyi bir şey söyleyebilirim.

Modeli E4500 beni 1 yıl daha götürsün yeter. Haziranda eski dostuma veda edeceğim. Over clock nasıl yaparım işlemci mi ? Yada yapılır mı ?

İnternette tonla Overclock videosun var ve senin işlemcin içinde videolar vardır yoksa bile benzer modeller senin işlemcine çok benzer, adımları takip ederek zorlanmadan O.C. yapabilirsiniz.
Peki bunun işlemciye bir zararı olabilir mi?

İnternette tonla Overclock videosun var ve senin işlemcin içinde videolar vardır yoksa bile benzer modeller senin işlemcine çok benzer, adımları takip ederek zorlanmadan O.C. yapabilirsiniz.
Şimdi ben Prime95 ile O.C. ladım ama bunun O.C. landığını bilgisayarım sağ tıkta göremiyorum bunun O.C. landığını nasıl anlayacağım ?

Aida64 gibi bir program kullanarak yaptığınızın overclock'u detaylarıyla görebilirsiniz.
Eğer yeterli videoyu izlediyseniz O.C. nizi yapıp burada paylaşabilirsiniz bizde değerlere göre yorum yaparız.
Bir de O.C. yaparken base hızının 3 GHz ise adım adım gidin ve işlemcinizin sınırlarını görün misal direk gidip 4.5 GHz vermeyin herkesin işlemcisinin O.C. potansiyeli farklıdır aynı işlemci olsa bile.

@BySercanTR arkadaşım işlemcinizin büyük ihtimal çarpan kilidi sınırlıdır. Çarpan kilidi sınırlı olan işlemcilerde direk CPU frekansını değiştirerek OC yapmayı önermiyorlar. Hiç bulaşmayın derim. İşlemci için pek sağlıklı olmuyor. OC yapmamanızı öneriyorum (y).

Eski pentiumlar ve Core 2 Duo'ların işlemcileri O.C. için uygun ve de çok yüksek frekanslara çıkmasına gerek yok işlemcisi 3 GHz ise 3.8 GHz denemesi yeterli olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoda arkadaş E4500 işlemciyi 3.5 GHz'e getirmiş, hem de Türk sorularınız youtube üzerinden sormayı deneyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı