Intel Core 2 Duo E4300 Overclock sorunu

• Konuyu başlatan ilker
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 2B
I

ilker

Ziyaretçi
Intel'in stok fanını kullanıyorum. Şimdi overclock yapacağım. Bildiğimiz gibi Core 2 Duo serisinin çarpanları kilitli FSB arttırarak yapıyorum. Stabil 200 FSB 221'e kadar çıkıyor gayet sorunsuz. 1.96 GHZ oluyor fakat 1 tane daha yazınca 2 GHZ'e çıkınca PC sapıtıyor. Açılış hataları var ama mavi ekran yok. Harddisk hataları ve sistem hataları alıyorum. Boot hataları vb. gibi. Sizce ne yapabilirim ? Acil yardımlarınızı bekliyorum. Yanıt vereceğinize inanıyorum.

Sistemim ;

• Intel Core 2 Duo E4300 @1.80 GHZ
  • MSI P4M890 Anakart
  • 2 GB 667 MHZ DDR2 Bellek
  • 160 GB Samsung Harddisk
  • Sapphire HD5570 Ekran Kartı

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya öncelikle kardeşim bak , o yaptığın overclock işleminin işlemciyi ısıtmaktan başka bir yararı yok sana.

O işlemci overclock içim uyumlu değil. Adı üstünde çarpan kilidi kapalı. Birde intel stok fan ile hiç yapılmaz o iş.

Ben FX4100 kullanıyorum. 3.6'dan 4,5 civarına bios menüsünden tek tuşla yükseltebiliyorum.
Ama yapmıyorum . Neden ? Çünkü sistemim zaten yetiyor ve boş yere ömrünü kısaltmak istemiyorum.

Senin sistemi yenilemen gerek. Bu zamanda o işlemci yetersiz kalır tabi. Sistemi yükseltmeden overclock ile bir yere varamazsın hele de o işlemci ile :D

Ekran kartın fena değil. Ama VIA yonga setli anakart ile sakın OC işine girme. Anakartını değiştir ve G41 yonga setli, DDR3 bellek desteği olan bir model al. Böylece VIA yongaseti yüzünden oluşan darboğaz da ortadan kalkar.

Teşşekür ederim yanıtlarınızı değerlendireceğim.

- - - Güncellendi - - -

Ama G41 yonga setleri anakartla baktığımda Mosfet soğutucusu olmadığını görüyorum, bir sorun çıkarmaz değil mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıfırdan konu açmak istemedim benzer konu bulduğum için buraya yazıyorum. Sizlere bir sorum olucak elimde Core 2 Duo E6400 işlemci var, Buna uygun Gigabyte GA-G41M-Combo anakartınada sahibim eğer O.C işine girersem ne kadarlık bir performans elde edebilirim fazla riske girmeden. Veya böyle bir işlemi yaparken nelere ihtiyaç duyarım bilginiz varda biraz aydınlatırsanız beni sevinirim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı