Intel Core 2 Quad Q8300 Overclock

Sağlıklı bir biçimde hız aşırtma yapılabilecek sistemlere gereğinden fazla ilgi göstererek yardımcı oluyorum farkındaysanız
Eski nesil işlemci, eski nesil anakart, yetersiz soğutma sistemi olan bir sisteme voltaj verip FSB değeri ile hız aşırtma yaptırmaya çalışmak saçmalıktır açıkçası, Prime95 testinde neyin ne kadar sağlıklı yapıldığını anlarsınız.

@Tuna Yücer FSB değeri ile stabil olarak yapılabilecek hız aşırtma imkanı kısıtlıdır, öyle voltaj verip frekans değerini uçurmalar falan anlamsız, stabil kalamaz işlemci. İşlemci o frekans değerlerine rahatlıkla, stabil olarak çıkabilecek olsa çarpan kilidi kapalı olmaz zaten.

Yardımcı olmuyorum çünkü çok net yanlış yönlendirme olur bunun adı Umarım anlayışla karşılarsınız.

@Silinen üye Dostum benim elimde de aynı işlemciden var fakat kullanmıyorum şu anda. Anakart da pentium dual core e200 var. q8300 işlemciyi takıp kullansam sence çok fark olur mu ara da, biri 2 çekirdek diğeri 4 çekirdek sonuçta ama iyi bir performans artışı olur mu sormak istedim. Ona göre işlemci soğutucu ve power alacağım.

Tabii ki de fark olur. Hatta büyük bir fark olur.

@Tuna Yücer Teşekkür ederim dostum bilgi için bunu bildiğim çok iyi oldu.

@Tuna Yücer bir şey daha sormak istiyorum işlemciyi değiştirince format atmam gerekir mi herhangi bir problem yaşar mıyım ?

Şöyle düşün i3=pentium dual core
î5=core 2 duo
i7=core 2 quad
Performans artışı olur yani. Format atmalısın yoksa stabil olmaz.

Kitap Kurdu Gökhan bey peki voltaj değerleri ile maksimum ne kadar oynanabilir? Aslında bende aynı işlemciyi hala (20/05/2007) den beri kullanıyorum ve artık overclock yapalım diyorum nasılsa makinayı değiştireceğim Bu konuda önerebileceğiniz programlar nelerdir?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…