Intel Core 2 Quad Q8400 @ 2.66GHz OC gereksinimleri

Efe Yardımcı

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar
MICRO-STAR INTERNATIONAL CO.LTD G31M3(CN-7529) anakartım.
NVIDIA GeForce GTX 650 Ti BOOST ekran kartım.
2 tanede DDR2 RAM'im var.
Stok fan kullanıyorum işlemcide, ben OC için denediğim zaman hata alıyorum bunun sebebi nedir? Bide eğer çok ısı olacaksa ne gibi soğutucu almalıyım?
LGA 775 için anakart bulmam kolay mı?
Çünkü oyunlarda benim sıkıntım olmuyor ama PC'ye geldiğinde kasma problemleri oluyor. OC yaparsam bunun gidiceğinden emin olabilir miyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Bellek frekansların nedir? Eski tip OC'da bellek frekansları önemli.
2. Tower dediğimiz büyük soğutuculardan.
3. İkinci elde bulabilirsin.
4. Oyundan oyuna değişir

Tower soğutucu derken örnek olarak resim yada marka verebilirmisin?
Resimde CPU bilgileri yazıyor.
Bide benim anakartımın başka BIOS'u bulunurmu?
Bu arada 550 Watt Güç Kaynağına sahibim

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    13,7 KB · Görüntüleme: 176
Peki CPU frekansını 3 GHz yapınca oyunda FPS olarak değişme ,dahada önemlisi bilgisayar kullanırken (Render gibi işlemler yaparken) daha iyi bir perfonmans görebilirmiyim?

Arkadaşlar eski nesil sistemlere hız aşırtma noktasında yardımda bulunmasak en büyük yardımı yapmış oluruz, gerekli bilgilendirmeyi yapmanızda elbette sakınca yok.
@Efe Yardımcı Tek başına o anakart bile hız aşırtma yapmana engel, ne işlemcin ne de soğutucun bu işe uygun, performans elde edemezsin bu şekilde.

Oyunlardaki kasmanın sebebi zaten sistemin eski nesil olmasıdır, OC potansiyeli olmayan sisteme OC yapmaya kalkma, hiçbir şey elde edemezsin.
Yardımcı olamıyoruz kısacası, imkan bulunca güncel bir sisteme geçiş yap. Uygun birleşenler olduğu sürece yardıma hazırız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı