Intel Core 2 Quad Q8400 overclock

@Yiğitt35 Bana kalırsa OEM ürünlerden sonra overclock için en berbat anakart P5G41C-MLX'tir ama özellik bakımında baya gelişmişliğin söz konusu. Şahsej %5 overclock yeterli ama her zaman başarılı overclock yapabilme şansı bulamıyorum. Halbuki diğer anakartlarda bunu uygulamak gerçekten tereyağında kıl çeker gibi ancak bazende samanlıkta iğne aramak gibi çok karmaşık. Tekrardan yardımlarınız için teşekkürlerimi sunuyorum, hayırlı akşamlar dileğiyle...

Dediğiniz gibi bazen de anakart ile alakalı oluyor. Bende de Gigabyte P35-S3G vardı, P35 yonga setine sahip bir anakart. Yonga setinden dolayı iyi OC potansiyeli var fakat yapana kadar canım çıkmıştı, elimde yedek parçalar olduğu için yapmayı başarmıştım ama çok uğraştırmıştı, konusunu bile açmıştım hatta. Dediğim gibi G31 anakartlar bile daha iyi OC potansiyeli sunuyor, en azından P5KPL-AM SE için söylüyorum. Q9400'ü 3.30GHz'e kadar çıkarmıştı sıkıntısız bir şekilde. Neyse hocam sağlık olsun, başka konularda da yardım gerekirse yardım etmekten memuniyet duyarım 😄😊

aslında aynı anakartı bende kullanıyorum işlemcim sadece q8400 değil q8300 ve orda ai overclocing kısmında ilk 333 diye bir değer olması lazım bunu 391 yapınca 2.94 mhz ye yükseliyor benim işlemcim ve anakartında en fazla desteklediği voltaj odur power supluy ise 450 watt benimki herhangi bir sıkıntı yaşamaıyorum sizde yaşamazsınız diye düşünüyorum

Aslında aynı anakartı bende kullanıyorum işlemcim sadece Q8400 değil Q8300 ve orada AI overclocing kısmında ilk 333 diye bir değer olması lazım bunu 391 yapınca 2.94 MHz'ye yükseliyor benim işlemcim ve anakartında en fazla desteklediği voltaj odur Power supluy ise 450 watt benimki herhangi bir sıkıntı yaşamaıyorum sizde yaşamazsınız diye düşünüyorum.

Aynı anakarta bende de var AI overclocing diye bir yer yok yardım eder misin?

Geri
Yukarı