Intel Core Duo 2 E8400 için ekran kartı önerisi

Donas

Femtopat
Daha fazla  
Sitem özelliklerim:
İşlemci: Intel Core Duo 2 E8400 3GHz.
Anakart: P5k SE.
RAM: 6 GB.
Ekran kartı: ATI Radeon HD 2600 XT 1GB.
PSU: 425 W diyor ama Çin markası o yüzden kaliteli değil 425 verdiğini de sanmam.
Elimdeki ekran kartı sorun çıkarıyor fan sorunu var ama çalışıyor yakin zamanda uyguna 2. el ekran kartı bulursam almayı düşünüyorum. Sizce bu sisteme nasıl bir ekran kartı alabilirim?
ASUS R7 240 4 GB ekran kartı bulmustum bu sisteme uyar mı ya da PSU ma uygun başka bir ekran kartı önerir misiniz?(güç kaynağına ihtiyaç duymayan direk takilan ekran kartlarindan olursa sevinirim) bilginizi paylaşırsanız sevinirim iyi günler.

R7 240 önerimdir DX11 desteği olduğu için güncel oyunları çalıştırabilecektir yazılımsal olarak ama performans fazla vereceğini düşünmüyorum sonuçta işlemciniz 2 çekirdekli.

Not: Hocalarım yanlışsam düzeltirseniz sevinirim.

yardımın için teşekkür ederim peki 4 gb bulmuştum sistemime uyum sağlar mı öyle ağır oyun oynayan biri değilim ama lol csgo minecraft (son sürümünde biraz ani fps düşüşleri oluyor optifine kullandığım halde ) bunları oynatabilmesi yeterli onun dışında autocad vs gibi eğitim amaçlı programlar kullanıyorum işlemcim buna yetiyor ama oyun konusunda ekran kartım biraz sorun çıkartıyor eğer ekran kartı, psu ve işlemcime uygunsa para biriktirip o ekran kartını alabilirim ama önemli olan kartın benim sistemim ile uyumlu olması.

yardımın için teşekkür ederim peki 4 gb bulmuştum sistemime uyum sağlar mı öyle ağır oyun oynayan biri değilim ama lol csgo minecraft (son sürümünde biraz ani fps düşüşleri oluyor optifine kullandığım halde ) bunları oynatabilmesi yeterli onun dışında autocad vs gibi eğitim amaçlı programlar kullanıyorum işlemcim buna yetiyor ama oyun konusunda ekran kartım biraz sorun çıkartıyor eğer ekran kartı, psu ve işlemcime uygunsa para biriktirip o ekran kartını alabilirim ama önemli olan kartın benim sistemim ile uyumlu olması.
Uyumlu olur ama ne kadara alacağınızı bilmesem de o kadar para verilmez diyebilirim R7 240 için. Büyük ihtimal 500TL üstüdür.

250 - 350 ye buldum gibi 2.el olarak görünüşüne baktığımızda da bir sorun gözükmüyor değer mi o fiyata çünkü 500 TL üstü bir masraf yapamam maalesef

Son düzenleme:

Geri
Yukarı