Intel Core i3 2120 mi AMD FX X4-4100 mü?

jazzpapi

Hectopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Meslek
PC donanım
Intel Core i3 2120 Soket 1155 3.3 GHz 3 MB Cache 32nm İşlemci

AMD FX X4-4100 Soket AM3+ 3.6 GHz 12 MB Cache 32nm İşlemci

Performansını bilmem ama FX 4100 f/p açısından daha iyi bir işlemci. İkisinden birini tercih edecek olsam kesinlikle FX 4100 alırım.

İkisi de aynı fiyat şu anda. Ve AMD'nin genelde Intel'den daha ucuz olduğunu düşünürsek, FX-4100'ün daha iyi olması lazım. Çünkü rakibi Intel işlemciden daha ucuz olan bazı AMD işlemciler, daha iyi performans sunuyor ucuz olmasına rağmen. Ama bu ucuz değil, bire bir aynı fiyat. Bu durumda AMD çok daha daha iyi olması lazım...

Performanslı mı? Çoklu uygulamalarda işlemci afallıyor, içindeki grafik yongası ise felaket. FX 4100 her açıdan daha avantajlı.

FX 4100'ün donanım özellikleri daha iyi. Çoklu işlemde FX serisinden üstünü yoktur. Programlarda bilemem. Performans farkı çok az olur.

tekir, ona birşey demiyorum ancak çoklu görev konusunda FX işlemciler i7'leri bile eziyor diyorum. Gerçekten de öyle oluyor. i3 iyi bir işlemci olabilir ancak 5-10 tane program açınca işlemcinin donanım limitlerine takılacak ? FX 4100 yeterli bir işlemci.

Bir kere gerçek 4 çekirdeğe karşı HT teknolojisini kullanan 2 Core'lu bir işlemciyi savunmak bence FAIL.

Teşekkürler arkadaşlar. Aslında benim de kafamdaki işlemci az çok belirgin, ama ben oyun oynamak için bu işlemcilerden birini seçmek istemiştim. Oyun performansı olarak sizce hangisi daha iyi sonuç verir, yoksa çok bi farkı yok mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir fark olmaz. Bu durumda da AMD tavsiye ederim çünkü AMD her yıl soket değiştirmiyor

Bütçeniz varsa yeni mimari bir i3 almalısınız .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…