Intel Core i3 2370M işlemci çekirdek ayarları nasıl sıfırlanır?

KaanBeyhan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben önce işlemci %100 kullanma ayarı diye bir video izledim link:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayarları yaptım sonra bilgisayarım oyun oynarken kapanmaya başladı. Fanı daha dün temizlettim ve format attım. Şunu fark ettim işlemci hızım hep 2:35 yani maximum hızlarda çalışıyor. Bunun çözümü var mı? İşlemcim: Intel Core i3 2370M. Eskiden hep işlemci hızım değişirdi fakat hep sabit kalıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayatımda ilk defa gördüm bu yöntemi... Doğruluğunu kontrol edeceğim müsait bir zamanda ama bana pek geçerli gibi gelmedi...

Format sonrası Windows altında yapılan hiçbir ayar kalıcı olmaz. BIOS'ta bir ayar değiştirmediğiniz sürece sorun olmamalı. BIOS'ta ayar değiştirdiyseniz de Restore Setup Defaults > Save & Exit > Yes demeniz yeterli.

Sanallastirmayi aktif etmeye çalışmış. Sanallaştırma etkin değil mi zaten? Aygıt yöneticisine baktığında tüm işlemcilerin aktif olduğunu görüyorsun. Oturumla ilgili bir ayar olabilir videodaki. Bana mantıklı gelmedi.

Yaptığınız işlemleri geri almanız gerek. Ne yapmanız gerektiğini de Recep Baltaş yazmış aslında. Windows altından bir şey yaptıysanız format atın demiş. BIOS'tan ise BIOS'u fabrika ayarlarına getirmenizi söylemiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı