Çözüldü Intel Core i3 380M ve Intel HD Graphics AİO Sistem macOS uyumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emre Gözükara

Hectopat
Yer
İstanbul ,Fatih
Daha fazla  
2012'de aldığım AİO bilgisayarım için macOS kurma serüvenine girdim. Sistemim destekler mi diye araştırırken pek bir şey anlamadım, ben de sizlere sormak istiyorum. Sistem özellikleri;
  • Intel Core i3 380M
  • Hasee M215 anakart HM55
  • 2x4 8GB SkHynix DDR3
  • Intel HD Graphics Ironlake

Bu sisteme macOS Mojave kurabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Buradaki rehbere göre yamalanmış grafik kartı kextleriyle sisteme OS X El Capitan kurmanız mümkün: [GUIDE] 1st Generation Intel HD Graphics QE/CI
Sierra ve sonraki sürümler hakkında pek bir fikrim yok. Ayrıca ekran kartınızın tam olarak çalışması için (Yani grafik hızlandırmayla çalışması için) bazı donanım gereksinimleri de varmış. Fakat grafik hızlandırma olmasa dahi en azından El Capitan sürümünü kurmanız mümkün. Yalnız grafik hızlandırma olmadan kullanmak zorunda kalırsanız sistemde takılmalar, kasmalar söz konusu olabilir. @claus bu konuda daha iyi yardımcı olabilir.

Birinci nesil işlemcilerin dahili grafik yongaları macOS için artık tamamen elverişsiz. Yani harici bir ATI/AMD/Nvidia grafik kartına sahip olsaydınız deneyebilirdiniz. Size tavsiyem Windows ile veya Linux ile devam ediniz.

Birinci nesil işlemcilerin dahili grafik yongaları macOS için artık tamamen elverişsiz. Yani harici bir ATI/AMD/Nvidia grafik kartına sahip olsaydınız deneyebilirdiniz. Size tavsiyem Windows ile veya Linux ile devam ediniz.
Harici olarak AMD'nin HD6970 Ekran kartını Mini PCI Ex portundan bağlayabilirim, daha önce test ettim bunu yapınca Intel HD Graphics devre dışı kalıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı