İntel Core İ3 4160 Hava Soğutma Tavsiyesi

Max_Payne

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Gürcistan - Rusya sınırı
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi sosyaller,

2015 Temmuz ayında topladığım sistemde soğutma sorunu yaşıyorum. Stock soğutucu ile birlikte gelen termal macunu 2 sene önce temizleyip Zalman marka termal macunla yeniledim. Intel'in fan sesinden bıkmamdan dolayı ve soğutma sorunundan dolayı CPU fan almak istiyorum. Bütçe en fazla 300 TL.

CPU: İntel Core i3 4160
GPU: Asus Geforce GTX 750Ti 2 GB
ANAKART: MSI 81M-P33
RAM: 8 GB DDR3 1600 Mhz
KASA: Zalman Z3 Plus 600 Watt

MSI Command Center programından CPU Fan'ı smart moduna aldım, fan RPM'ini kendisi ayarlıyor. Kasada 4 adet 12 cm fan var. Kasanın arkasında 1 adet egzoz fan, üst tarafında 2 adet egzoz fan, ön tarafta 1 adet içeriye doğru üfleyen fan var, ve kasa içi kablolar derli toplu vaziyette.

Oyunlarda 1-2 saatten sonra anlık kasmalar ve fan sesinde artmalar oluyor. Aşağıda AIDA64 programı ile yaptığım kararlılık testi mevcut. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• stabilitytest.png
    stabilitytest.png
    20,6 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleyen: Moderatör:
Trust ne kadar güvenilir bir firma bilmiyorum ama şöyle bir ürünü var, fiyatı garip geldi :D
Hocam benim konu açma sebebim bütçeme uygun ürün almak değil, soğutma konusunda beni üzmeyecek ve fan sesi mümkün olduğu kadar az olacak bir ürün tavsiyesi almak. Piyasaya bakınca onlarca hava soğutma modeli var, insanın kafası karışmıyor değil. H81M-P33 Anakarta Cooler Master Hyper 412 önerdiklerini okudum ve ürünün ağırlığı 642 gram, fan sesi de 36 db. Anakarta 163 gram daha fazla yük bindirmeyi göze alarak bu soğutucudan sipariş ettim. Ses olarak 29 db ve Cooler Master'a göre daha fazla hava üfleyebiliyor. Umarım RAM slotlarını işgal etmez.

Son düzenleme:
Hocam benim konu açma sebebim bütçeme uygun ürün almak değil, soğutma konusunda beni üzmeyecek ve fan sesi mümkün olduğu kadar az olacak bir ürün tavsiyesi almak. Piyasaya bakınca onlarca hava soğutma modeli var, insanın kafası karışmıyor değil. H81M-P33 Anakarta Cooler Master Hyper 412 önerdiklerini okudum ve ürünün ağırlığı 642 gram, fan sesi de 36 db. Anakarta 163 gram daha fazla yük bindirmeyi göze alarak bu soğutucudan sipariş ettim. Ses olarak 29 db ve Cooler Master'a göre daha fazla hava üfleyebiliyor. Umarım RAM slotlarını işgal etmez.
Akasa Venom iyi bir üründür, şimdiden hayırlı olsun :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı