İntel Core i3 6100 vs Intel Core i5 6400

BeHappyDude

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
SelamunAleyküm,

Arkadaşlar zotac nvidia Gtx960m ekran kartına ve 8gb g-skill ddr4 belleğe sahibim aşağıdaki iki işlemci arasındaki fark basit bir şekilde anlatabilir misiniz.?

Intel Core i5 6400 Soket 1151 2.7GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci - "Almak üzere olduğum"

Intel Core i3 6100 Soket 1151 3.7GHz 3MB Önbellek 14nm İşlemci - "Sahip olduğum"

i3 işlemciye sahibim açık dünya oyunlarında işlemciye çok iş düştüğünü duydum ve oynadığım açık dünya oyunu miscreated oyununda fps 50 olarak oynasamda çoğu zaman 30'a hatta 20'ye kadar düştüğünü görüyorum high ayarlarda.

İşlemcimi buradaki i5'e yükseltsem nasıl bir peformans artışı sağlar bana? :)

Benim sorumdada söyledin ama ben fps düşüşünün işlemciden kaynaklanmadığı kanaatindeyim dostum. Bir çok kez gördüm gtx 960 ekran kartı olanlar gta 5'te fps düşüşü yaşıyor. Oyunun optimizasyonu ile sorunların olabilir. Harddiskin oyunu yavaş okuyor olabilir. Harddiskte sorun olunca fps düşer bu bir gerçek. MSI after burner ile oyuna girip gpu kullanımına cpu kullanımına falan bak.
İ3 işlemci 2 gerçek 2 sanal çekirdeğe sahiptir. İ5 işlemci 4 gerçek çekirdeğe sahiptir. Daha performanslı olduğuda bir gerçek tabi.

Benim sorumdada söyledin ama ben fps düşüşünün işlemciden kaynaklanmadığı kanaatindeyim dostum. Bir çok kez gördüm gtx 960 ekran kartı olanlar gta 5'te fps düşüşü yaşıyor. Oyunun optimizasyonu ile sorunların olabilir. Harddiskin oyunu yavaş okuyor olabilir. Harddiskte sorun olunca fps düşer bu bir gerçek. MSI after burner ile oyuna girip gpu kullanımına cpu kullanımına falan bak.
İ3 işlemci 2 gerçek 2 sanal çekirdeğe sahiptir. İ5 işlemci 4 gerçek çekirdeğe sahiptir. Daha performanslı olduğuda bir gerçek tabi.

Kingston ssd kullanıyorum. Onun dışında ki tek şüphem de optimizasyon dediğin gibi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı