Intel core i3 Sistem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

NaZNaz

Hectopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkeze merhabalar, forumda yeniyim o yüzden konuyu nereye açacağıma karar veremedim yanlış yere yazdıysam kusura bakmayın neyse konuya dönelim. Pc toplamaya karar verdim pc'im artık emekliye çıkmak üzere şimdiki pc'min özellikleri :

İşlemci AMD Athlon(tm) II x2 240 processor 2.81 GHz,
RAM 2gb,
Ekran kartı 512 mb power color amd readon hd 3650 128 bit.

Toplamak istediğim parçalar ve fiyatları altta, parça fiyatları internetten araştırdım ve uyumlu olup olmadıklarını kontrol ettim. Fakat uzman gözlerden geçmesi daha iyi olur ve parçaların fiyatları hakkında net bilgi verirseniz sevinirim, sistem nasıl olur onuda yazınız...
(Sistemi yazın toplayacağım, performanstan ödün vermeden nasıl daha ucuza mal edebilirim onun hakkında da bilgi verirseniz sevinirim: Mesela kasa onun yerine bu olur daha iyi olur ram onun yerine bu olur vb...)

Anakart:MSİ-B75MA-E31 1155 pin 1600MHz : 176 TL

İşlemci:
Intel core i3 3.4GHz 1155 Pin : 395 TL

Ekran Kartı:
Asus r9 270 dırectcu 2gb Amd radeon Dx11.2 5600 mhz bellek hızı 950 Mhz çekirdek hızı : 701 TL (1 ne anlayamadım :))

Ram:
65 Kill 8GB(2x4 gb) snıper DDR3 1600 Mhz : 277 TL

SSD:Samsung 120 gb 840 Evo sata 3.0 : 260 TL

Harddisk:
Seagate 3.5'' 1 TB Hdd ssd sata : 275 TL

DVD ROM:Asus 8x yazma okuma hızlı slim dvd rom : 112 TL

Kasa:Corsair Carbıde Serisi 300R 80 Plus 600W enerji kaynaklı kasa : 458TL

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD sistem toplarsan daha iyi olur. Bütçeni tam olarak belirtirsen daha iyi sistem önerileri çıkacaktır.

Sistemi ne için kullanacağını, düşündüğün sistemde i3 işlemcinin hangi model olduğunu yazarsan daha sağlıklı öneriler alırsın.

1 ay veya daha uzun bir süre toplanacak bir sistem veya alıncak ürün için yardım istemek cezaya sebebiyetidir.

Arkadaşlar; sitede 1 aydan uzun süre sonra alınacak sistem konusu açmanın yasak olması, tamamen sizin için düşünülmüş bir yasaktır. Her an büyüyen ve gelişen teknoloji dünyası içinde, bir ay sonra satın alacağınız sistemi bu günden toplamak büyük bir hata olur. Çünkü piyasa içerisinde fiyatlar ve ürünlerin, yeni çıkan ürünler sonucu, fiyatlarının ve performanslarının değişmesi söz konusudur.

Kendinin ve değerli arkadaşlarımın zamanını daha fazla tüketmemen için konuyu kapatıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı