Intel Core i5 13500 vs AMD Ryzen 7 5800X

@MrXray Bütçe sorunun yoksa 4070 Ti gibi kartlar kullanacak bütçem olur diyorsan, üst seviye sistem toplanır ekran kartı olmadan.

@MrXray KC3000 en tepe modellerden zaten SSD noktasında. 970, 980 gibi modeller yanından geçemez.
4070 olur mu bilmiyorum ama 3070 ti olur diye tahmin ediyorum. Malum dolar kurunu kestirmek zor.

Sistem ne olacak bütçe nedir?

Hocam emek verip yazmışsınız tek tek ama ben onları alsam kuramam kendim. O yüzden hepsini aynı yerden almaya çalışıyorum.

4070 olur mu bilmiyorum ama 3070 Ti olur diye tahmin ediyorum. Malum dolar kurunu kestirmek zor.

Hocam emek verip yazmışsınız tek tek ama ben onları alsam kuramam kendim. O yüzden hepsini aynı yerden almaya çalışıyorum.

Zor bir iş değil videolar var gene yapamam derseniz bilgisayarcı yapar, 3070 Ti alınmaz zaten sıfır fiyarı çok yüksek tek başına. Hem. Öyle bir sisteme gerek yok 3070 Ti için. Tabii 4070 Ti takacaksanız güzel sistem.

SSD hariç fena değil sıvı soğutmaya da gerek yok ayrı SE-214XT alırsınız.

Acelesi yok. Yaza doğru almayı düşünüyorum. 1050 Ti şimdilik idare eder durumda.

Hocam SSD Samsung dışında almam dilim çok ağır yandı. SSD durduk yere çöktü verilerin hep gitti.

EE5517HT kodlu Özel Toplama Bilgisayar bu sistem nasıldır sizce?

Hocam boşuna Samsung almayın, hangi ssd çöktü ne kadar kullandınız? KC3000 980 Pro'dan daha iyi ve uzun ömürlü.

SSD hariç fena değil sıvı soğutmaya da gerek yok ayrı SE-214XT alırsınız.

Hocam boşuna Samsung almayın, hangi ssd çöktü ne kadar kullandınız? KC3000 980 Pro'dan daha iyi ve uzun ömürlü.
Kingston ssd vardı, 3 ay içinde çöktü. Ssd ücretini iade ettiler ama fotoğraflar falan hep gitti. 6 senedir Samsung kullanıyorum. Hiç çökme olmadı.

Kingston SSD vardı, 3 ay içinde çöktü. SSD ücretini iade ettiler ama fotoğraflar falan hep gitti. 6 senedir Samsung kullanıyorum. Hiç çökme olmadı.

Hocam modeli neydi? Size sorunlu denk gelmiş olabilir. Ücreti iade etmeleri bile mucize aslında Türkiye de. Hocam tavsiyem benim artığım sistemi 980 Pro ile almanız bilgisayarcıda ya da vatan gibi bir yerde birleştirmeniz.

4070 olur mu bilmiyorum ama 3070 ti olur diye tahmin ediyorum. Malum dolar kurunu kestirmek zor.

ilk defa yapışımda bende diyordum bunu yapamam zordur ya bozarsam bir şeye zarar verirsem falan diye ama denemekten zarar gelmez dedim oturdum salonun ortasına başladım kurmaya tabi ilk deneyim olunca 3-3.5 saat arası sürdü farklı kasadaki parçaları söküp yeni kasama aktarıcaktım ve geçen saatlerin ardından başardım.

anlayacağınız ortada zor bir şey yok ve ben yaparken videolardanda yardım alarak yaptım çok daha basit ve eğlenceli oldu aynı lego yapmak gibi düşünün.

gidipte bilgisayarcıya ekstra para vermeye gerek yok ayrıca.

Geri
Yukarı