Intel Core i5-2430M macOS Sierra Sanal Sistem Uyumu

• Konuyu başlatan dazed
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 1B

dazed

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Biosta sanallaştırma desteği ayarı yok sanırım. Ben aşağıdaki bilgilere sahip bir bilgisayara Vmware ile, MacOS Sierra sanal sistem kurabilir miyim? Ayrıca performansı iyi olur mu?
VPN ile internet bağlantısı kuracağım ve bu bağlantı ile internet üzerinden işim ile ilgili birçok dosyaya erişeceğim. Ayrıca çoğunlukla Excel 2016 dosyası açacağım.

Bilgisayarın Bilgileri,
CPU Türü Mobile DualCore Intel Core i5-2430M, 2800 MHz (28 x 100)
Multi CPU
CPU #1 Intel(R) Core(TM) i5-2430M CPU @ 2.40GHz, 2395 MHz
CPU #2 Intel(R) Core(TM) i5-2430M CPU @ 2.40GHz, 2395 MHz
CPU #3 Intel(R) Core(TM) i5-2430M CPU @ 2.40GHz, 2395 MHz
CPU #4 Intel(R) Core(TM) i5-2430M CPU @ 2.40GHz, 2395 MHz
Fiziksel Bellek
Toplam 8038 MB
Ekran Kartı
Intel HD 3000 ve ATI HD Ekran Kartı

Ayrıca bilgisayarda hardisk 2 bölüme ayrılmış ikisininde bir kısmı dolu. C hard disk bölümünde Windows 10 Home yüklü durumda. Kurulum için ayrı boş bir bölüm oluşturmam gerekecek mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu izledim, hard disk ile ilgili bir bilgi bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinde sanallaştırma desteği var.
Intel® Core™ i5-2430M Processor (3M Cache, up to 3.00 GHz) Specifications
Intel® Virtualization Technology (VT-x) : Yes (Sanallaştırma Teknolojisi var diyor.)

Biosundada ayarı vardır kesinlikle detaylıca bakmalısın. Hiç sanal makine kurmayı denedin mi ? Belki açıktır, biosa girmene bile gerek kalmayabilir.

Sanal makineyi istediğin yere kurabilirsin.
Fakat performans istiyorum diyorsan;
Fiziksel olarak ayrı bir diskin daha olsaydı çok iyi olurdu.
Bende ayrı ayrı 3 ayrı disk var ve sanal makineyi boşta olan diskim üzerinde açtım. Böylece sistemin kurulu olduğu diske ekstra yük binmiyor. Hem windows performanslı çalışıyor hemde sanal makinem. Eğer harici bir harddiskin var ise hele birde usb 3.0 bağlantısı var ise kesinlikle ona kur sanal makineyi. Diskin tek bir disk ise (C ve D aynı disk üzerinde) malesef ufak sıkıntılar yaşayacaksın, geç cevap verecek disk. Çünkü işletim sistemin bir işle meşgulken sanal makinende başka bir işle meşgul olacak ve ikiside tek bir diski sömürecekler. Eğer performans istiyorum diyorsan kesinlikle ve kesinlikle sanal makinelerini ayrı bir diske kurmalısın. Ayrı disklere kurduğun takdirde çok iyi performans alacaksın.

Ayrıca bir disk bölüntüsü oluşturman şart değil ama oluştursan iyi olur. Bu senin tercihin. Ben disk üzerinde 50 GB lık bir bölüntü oluşturdum. İşletim sistemini 50 GB olarak ayarladım ve içine kurdum. Böylece araya başka datalar girmeyecek ve sadece işletim sisteminin dataları diskin tek bir bölüntüsünde toplanacak. Eğer bölüntü oluşturmazsan ve aynı zamanda diskin üzerinde veri yedeklemesi falan yaparsan araya zamanla başka datalarda girecektir ve bu performansı biraz düşürebilir diye tahmin ediyorum. Derli toplu olsun neyin nerde olduğunu bileyim diyorsan bölüntü oluşturmanda fayda var. Tamamen senin seçimin. Ben şu an çok memnunum en ufak bir yavaşlama yok bilgisayarımda, tıkladığım şey anında açılıyor, iki sistemede ayrı ayrı işlemler yaptırıyorum banamısın demiyor...

İşlemcinde sanallaştırma desteği var.
Intel® Core™ i5-2430M Processor (3M Cache, up to 3.00 GHz) Specifications
Intel® Virtualization Technology (VT-x) : Yes (Sanallaştırma Teknolojisi var diyor.)

Biosundada ayarı vardır kesinlikle detaylıca bakmalısın. Hiç sanal makine kurmayı denedin mi ? Belki açıktır, biosa girmene bile gerek kalmayabilir.

Sanal makineyi istediğin yere kurabilirsin.
Fakat performans istiyorum diyorsan;
Fiziksel olarak ayrı bir diskin daha olsaydı çok iyi olurdu.
Bende ayrı ayrı 3 ayrı disk var ve sanal makineyi boşta olan diskim üzerinde açtım. Böylece sistemin kurulu olduğu diske ekstra yük binmiyor. Hem windows performanslı çalışıyor hemde sanal makinem. Eğer harici bir harddiskin var ise hele birde usb 3.0 bağlantısı var ise kesinlikle ona kur sanal makineyi. Diskin tek bir disk ise (C ve D aynı disk üzerinde) malesef ufak sıkıntılar yaşayacaksın, geç cevap verecek disk. Çünkü işletim sistemin bir işle meşgulken sanal makinende başka bir işle meşgul olacak ve ikiside tek bir diski sömürecekler. Eğer performans istiyorum diyorsan kesinlikle ve kesinlikle sanal makinelerini ayrı bir diske kurmalısın. Ayrı disklere kurduğun takdirde çok iyi performans alacaksın.

Ayrıca bir disk bölüntüsü oluşturman şart değil ama oluştursan iyi olur. Bu senin tercihin. Ben disk üzerinde 50 GB lık bir bölüntü oluşturdum. İşletim sistemini 50 GB olarak ayarladım ve içine kurdum. Böylece araya başka datalar girmeyecek ve sadece işletim sisteminin dataları diskin tek bir bölüntüsünde toplanacak. Eğer bölüntü oluşturmazsan ve aynı zamanda diskin üzerinde veri yedeklemesi falan yaparsan araya zamanla başka datalarda girecektir ve bu performansı biraz düşürebilir diye tahmin ediyorum. Derli toplu olsun neyin nerde olduğunu bileyim diyorsan bölüntü oluşturmanda fayda var. Tamamen senin seçimin. Ben şu an çok memnunum en ufak bir yavaşlama yok bilgisayarımda, tıkladığım şey anında açılıyor, iki sistemede ayrı ayrı işlemler yaptırıyorum banamısın demiyor...
Ayrıntılı bilgiler için çok teşekkür ederim. SSD ye kuracağım ekstra ayrı disk olarak.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı