Çözüldü Intel Core i5 4200M Tabanlı PC'ye macOS Mojave Beta kurmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

189454

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, bir şeyi merak ediyorum. Şu an en son yayınlanan macOS Mojave betayı normal Windows PC'ye kurabilir miyim? Yalnız Hackintosh değil orijinal macOS Mojave beta. Sizce kurabilir miyim? Kurabilirsem nasıl? Bu arada format atmayı biliyorum fakat PC'ye Mac kurmayı hiç denemedim. Cevaplar için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabiki. Normal pc
Intel Core i5 4200M
4 GB 1600 MHZ RAM
Intel HD 4600 ve Nvidia GT 820M
Wifi kartı: realtek
Apple’nin yayınladığı macOS mojave’den bahsediyorum. Bu arada sistemim uyumlu mu? Kurulumu yapabilir miyim?
Hackintosh değil orijinal macOS Mojave derken tam olarak neyi kast ediyorsun ?
Normal PC veya Macbook vs ise sistemin uyumlu ise elbette kurabilirsin.
İlk olarak sistem bilgilerinizi paylaşın.
Yukarıda bilgileri verdim.
Hackintosh değil orijinal macOS Mojave derken tam olarak neyi kast ediyorsun ?
Normal PC veya Macbook vs ise sistemin uyumlu ise elbette kurabilirsin.
İlk olarak sistem bilgilerinizi paylaşın.
Yasal olarak ne sorun olur. Apple pc’yi mi kilitler veya çökertir?

Tabiki. Normal pc
İşlemci: intel core i5 4200m
Ram: 4gb 1600mhz
Ekran kartı: intel hd 4600, nvidia gt 820m
Wifi kartı: realtek
Apple’nin yayınladığı mac os mojave’den bahsediyorum. Bu arada sistemim uyumlu mu? Kurulumu yapabilirmiyim?

Yukarıda bilgileri verdim.

Yasal olarak ne sorun olur. Apple pc’yi mi kilitler veya çökertir?

Evet macOS Mojave kurabilirsin, Apple'ın dediği yaptırım uygulaması gibi bir şey söz konusu değil :)

Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler. Ben Virtualbox üzerine orijinal betayı kurarım. Tam sürüm çıkınca oradan güncellerim. Ultraiso veya poweriso ile DMG dosyasını ISO dosyasına çevirebilir sem çeviririm.
Evet macOS Mojave kurabilirsin, Apple'ın dediği yaptırım uygulaması gibi bir şey söz konusu değil :)
Mojave artık kurmana gerek yok. Kısa süre sonra kararlı sürüm çıkacak. Ama istersen elbette kurabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı