INTEL Core i5 4670K işlemcisi ile kullanılabilicek ekran kartı tavsiyesi

Bütçenizi ve diğer bileşenleri söylerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz, AMD ya da NVIDIA almanız herhangi bir fark yaratmaz.

Sadece oyun için mi alacaksınız? Render için alacaksanız Nvidia'ya yönelebilirsiniz.

Sistem :

MSI Z87-G43 GAMING Anakart

INTEL Core i5 4670K İşlemci

CORSAIR CX SERİSİ 80PLUS 600W Güç kaynağı

CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance 1866MHz DDR3 CL9 RAM

AutoCAD AutoDESK gibi programlar kullanıyorum.Ekran kartı için ayırdığım Bütçe Max 600 TL

Sistem :

AutoCAD AutoDESK gibi programlar kullanıyorum.Ekran kartı için ayırdığım Bütçe Max 600 TL

Bu bütçeyle alınacak ekran kartı (render vs. için): GTX 760. Ama biraz daha zorlayıp GTX 770 daha iyi olur.

İşlemciyi i5-4670, anakartı ASUS H81M-Plus yapın. Arta kalan parayı da ekran kartına yatırın.

Sistem :

AutoCAD AutoDESK gibi programlar kullanıyorum. Ekran kartı için ayırdığım Bütçe en fazla 600 TL.

Öncelikle eğer CAD kullanmak istiyorsan NVidia seçmen en iyisi olacaktır. Model olarak da Nvidia GTX770 modeli uygun gibi duruyor. AMD ile güzel bir performans alamazsın. Intel Core i7 veya Intel XEON tercih etmen daha güzel olurdu diye düşünüyorum ben. Ayrıca AutoDesk bir program değildir, AutoCAD'i üreten firmadır. Bunun "'Chrome' ve 'Google' gibi programlar kullanıyorum", veya "'Photoshop' veya 'Adobe' gibi programlar kullanıyorum demekten bir farkı yoktur...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı