Intel Core i5 4690k Stok Soğutucu yeterli midir?

Baraxes

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben bu yaz bir sistem topladım. Özellikleri şöyle;

Intel Core i5 4690k işlemci
Gigabyte Z97MX Anakart
Msi Gtx 970 100me Edition
8gb Kingston HyperX Fury ddr3 1600mhz Ram
250gb Samsung Evo SSD
1tb HDD

Ben bu sistemi ileriye dönük olması için overclock edilebilir parçalarla topladım. Ama şimdilik işlemci ve ekran kartı gayet yeterli olduğu için overclock ihtiyacım olmadı. O yüzden de ilk alırken işlemci soğutucusu almadım overclock yapacağım zaman almak için. Benim merak ettiğim overclock olmayan i5 4690k da stok soğutucu yeterli midir? Isınmadan dolayı sorun çıkarır mı? Performans kaybı olur mu? Sistemde Lg DVD Driver var ve sistem sanırım ondan dolayı fazla ses çıkarıyor diye düşünüyordum ama sesin nedeni stok soğutucu olabilir mi? İşlemci soğutucu alırsam ses azalır mı? Ve eğer overclock yapmamama rağmen soğutucuya ihtiyaç varsa marka/model önerisinde bulunur musunuz? Belirli bir bütçem yok ama yine de fiyat/performans açısından başarılı bir ürün olursa sevinirim, teşekkürler.

Teşekkürler cevaplarınız için. Yeterli olsa bile performans kaybı yaşatır mı? Ve ses konusunda ne kadar büyük bir fark yaratır?

Performans kaybı olmaz. İntelin stok soğutucuları o kadar kötü değil seni rahatsız edecek kadar bir ses olmaz. OC yapacaksan kesinlikle iyi bir fan alman gerekir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı