Intel Core i5 4690K ve GA-Z97X Gaming 5

peki o zaman güncel olsun z97 olsun. GA Z97x GAMING 5 anakartın özellikleri çok iyi. tavsiye edermisiniz. karar veremiyorum her mesaj yazdığımda kafam karışıyor. 4690 ve 4690 k arasında fark nedir? Yorumlarınızı bekliyorum.

Anakart konusunda benden bilgili insanlar elbet vardır onların önerilerini göz önünde bulundurun çoğu konuda bilgim olsa da maalesef anakart konusunda bilgisizim. :) 4690 Çarpan kilit'i kapalı bir işlemci yani OC yapılamaz bir işlemci. 4690K ise Çarpan kilit'i açık yani OC yapılabilen bir işlemci. Gaming 5 almayı düşünüyorsanız 4690K almanızda yarar var. Fakat 4690 düşünüyorsanız Gaming 5 gereksiz boşa para kaybı olur. Gaming anakart olarak msi z87-g45 de oldukça yeterlilik sahibi olan bir anakart. 4690K almayı düşünüyorsanız ona da bir bakmanız da fayda var :) 4690 düşünüyorsanız eğer, h81 anakart yeterli olucaktır. Ama bana 2 ram slotu yetmez 4 olsun diyorsanız h87, h97 olabilir. Gaming kart istiyorsanız da dediğim gibi z87-g45 olabilir. :)

ben oyuncu değilim ama oyunda oynayacağım yani. Daha çok çizim üzerine çalışacağım AutoCad vb programlarla. yani illa gaming kart olacak diye birşey yok :)

i5 4690 işlemciye z97 iyi bir anakart öneriniz varmı

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı