Intel Core i7-2600K _ Asus CG8265 ve GTX 980 TI

aslanugrac

Hectopat
Herkese merhaba,

QuadCore Intel Core i7-2600K, 3400 MHz (34 x 100)
Asus CG8265 anakart

NVIDIA GeForce GTX 560 Ti ekran kartı var şuan Octane render kullandığım için

Yeni ekran kartına ihtiyaç duyuyorum GTX980 ti düşünüyorum ama sadece ben düşünüyorum.

Acaba sistem bu ekran kartını düşünür mü ? :D Bu arada 500w güç kaynağı var kasada eğer

GTX 980 ti alırsam sıkıntı yaşar mıyım ? Eğer yaşamaz isem gtx 980 ti ve gtx 560 ti ile.

Aralarında sli yapabilir miyim ?

İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 980Tİ aldıgınız taktirde GTX 560Tİ ile sli yapmak son derece mantıksız bir iş olucaktır :) Darboğaz olacagını sanmıyorum gerekirse OC yapabilirsiniz fakat güç kaynagı yetersiz kalabilir.

980ti uçuk olur o işlemci için. İşlemci şimdi sorun çıkarmayabilir fakat ilerleyen zamanlarda işlemciye yük binen oyunlarda ekran kartını yeterince besleyemeyebilir. Ya o zaman işlemciyi değiştireceksin yada o işlemcinin tam denginde ekran kartı tercih edeceksin. Misal GTX970/1070, R9 390/490 gibi.

980ti uçuk olur o işlemci için. İşlemci şimdi sorun çıkarmayabilir fakat ilerleyen zamanlarda işlemciye yük binen oyunlarda ekran kartını yeterince besleyemeyebilir. Ya o zaman işlemciyi değiştireceksin yada o işlemcinin tam denginde ekran kartı tercih edeceksin. Misal GTX970/1070, R9 390/490 gibi.
Adam oyun mu oynuyor dostum ?

970'le sorun çıkarmadığını biliyorum 2600k'nın. GTA 5 te ortalama 90 FPS, max 160 FPS falan alan bir arkadaşım var, tabi uygun grafik ayarlarıyla. CPU ve GPU'da custom overclock var tabi bu arada, stock değerleri değil.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı