İntel core i7 3770 kaç çekirdekli ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Önerdiğim anakart 249 TL , sen dikkatli bakmamış isen biz ne yapalım.

Ayrıca referans soğutmalı bir ekran kartı almaya baya meraklısınız. Ekran kartının modeli düşük olsun soğutması iyi olsun, seçtiğiniz ekran kartının fiyatının düşük olmasının tek sebebi soğutmasının kötü olmasıdır !!!

İlk önerdiğin anakart G55 simdi önerdiğin anakart g45. G55`in Hepsiburada.com’daki fiyatı 400 TL. 2. olarak tekrar ediyorum. Ekran kartını ilerde sıvı soğutma takviyesi yapıp Overclock yapacağım için üzerindeki soğutucusu zaten gidecek. 114 lira şimdiden fazladan vermenin hiçbir anlamı yok. Yani kısacası soğutmasız satsalar önümüzdeki ayı bekleyip soğutmasız olanını alır direk sivil soğutucuyu takarım. İşlemci üzerindeki Intel HD4000 grafik işlemcisiyle idare edebilirim 1 ay kadar.

VATAN COMPUTER - GSKILL - 16GB (2x8GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram - Ram 10 TL fazla verip bu RAM’i ve 250 TL’lik bir anakartı alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
K ibareli işlemci alıp H serisi anakarta takıyorsunuz... Çok mantıklı bir seçim gerçekten!

Henüz herhangi bir şey almadım. Ama senin gibi her şeyi sebebini söylemeden direk kötüleyip sonuna ünlem işareti koyan adamlara alerjim var artık.
Hyper Threading in ne olduğunu bilmeden atıp tutan bir forumda su parçaları yazdım diye aşağılayarak saçma sapan öneriler vermeniz pek şişirtici olmadı doğrusu. Yazdığı cevapları değiştirip farklı şeyler yazıp sonra benim önerdiğim anakart 250 TL sen göremiyorsan biz ne yapalım gibi yazılar yazıp ve anakara para vermemek aptallıktır gibi saçma sapan yorumlar yaptığınız için teşekkürler. 5 tane cevap postu attığım şu konuda hala NEDEN alakartın kötü olduğu konusunda bir açıklama yapılmaması ve iğnelemeli ifadelerle cevaplar verilmesi gibi şeyler tartışma kalitesinin ne kadar aşağıda olduğunu gösterir. Size daha bir şey sormuyorum. Adam akili bilen ve bildiği şeyi sebebiyle açıklayan birisi çıkarsa cevap veririm. Ama bu kotu, secimin berbat, bu iyi bunu al gibi şeyler yazıp sebebini açıklamayan adamlara iyi günler.

Sana kim hepsiburada.com linki verdi ben yorumlarda göremedim.

4.4 Ghz stabil demişsin. Anakartta MOSFET soğutma bile yok !

- - - Güncellendi - - -

Sanırım bizi sınıyorsun sen.

- - - Güncellendi - - -

Madem çok biliyorsun ne halin varsa gör.

Sen gelmişsin burada HT'yi anlatmışın bak ben böyle sistem alıyorum süper de olacak felan filan konuşmuşsun. Bende böyle Türkçe kurallarına uymayan, Ç harfinin varlığından habersiz senin gibilere alerjim var. Madem bilmiyorsun açıklayayım:

K serisi olan işlemcilerin çarpan kilitleri açık olur ve bu sayede daha iyi OC imkanı sağlar. Ama OC'ye verimli olmayan bir anakart tercih etmişsin. H serisi yerine m3rt arkadaşımızın anlata anlata dilinde tüy bittiği Z serisi anakart alıp OC'ye çok daha verimli bir sistem elde edebilir.

Sen gelmişsin burada HT'yi anlatmışın bak ben böyle sistem alıyorum süper de olacak felan filan konuşmuşsun. Bende böyle Türkçe kurallarına uymayan, Ç harfinin varlığından habersiz senin gibilere alerjim var. Madem bilmiyorsun açıklayayım:

K serisi olan işlemcilerin çarpan kilitleri açık olur ve bu sayede daha iyi OC imkanı sağlar. Ama OC'ye verimli olmayan bir anakart tercih etmişsin. H serisi yerine m3rt arkadaşımızın anlata anlata dilinde tüy bittiği Z serisi anakart alıp OC'ye çok daha verimli bir sistem elde edebilir.

Arkadaşım ben hayır gelip buraya sistem alıyorum süper de olacak demedim. Sen yazdıklarımı okumuyorsun herhalde! Benim Türkçem eminim yeterince iyi. Fakat kullandığım aletin üzerinde maalesef Türkçe karakter desteği yok. Bunu ikinci sefer yazıyorum. Ben geldim HT’yi anlattım. Şu sistemi alıyorum dedim. Siz geldiniz yok bu böyle kotu yok yaptığın aptallık yok Türkçe kurallarına uy gibi şeyler yazdınız. Sana ne arkadaşım benim Türkçe kurallarına uyup uymamamdan? Biz burada Türkçe’mi mi tartışıyoruz yoksa bilgisayar mı? Yazdıklarımı okumadan seviyesizce eleştiren sensin gelmiş bana burada ayni cevapları ikişer kere verdirten de sensin. Hani senin ve sizlerin dışında bu dünyada bana hayır o anakart o işlemciye uygun değil bunu öneririm diyebilecek olan milyonlarca insan var zaten. Sabah oturup Vatan Bilgisayar’dan 15 dakikada bütçeme uygun görüp hazırladığım bir tablo iste. Oturup günlerce araştırmadım. Onumuzdaki hafta alacağım için de sanırım 6-7 gün içerisinde çözebilirdim bunları. "Sen Türkçe kurallarına uy önce" seklinde cevap atıp duran kişilerin yardımına hiç ihtiyacım yok. 5 senedir bilgisayar toplamak gibi bir amacım yoktu 15 dakikalık ufak bir araştırmada ortaya çıkan sonuç bu. Kusura bakmayın.

TeknoBiyotik: Akıllı PC Toplama Sihirbazı - PC Sihirbazı

Güç Kaynağı

1 x Aerocool Strike X 800W 80+ Plus Silver 66A-12V Single Rail Modüler Güç Kaynağı 220,66 TL+KDV

İşlemci

1 x INTEL Core i7-3770K LGA 1155 8MB 3.5GHz Dört Çekirdekli 22nm İşlemci (Ivy Bridge) 737,91 TL+KDV

Anakart

1 x MSI Z77A-GD55 Intel 1155 Soket DDR3 USB3 SATA3 ATX Anakart (G3) (Ivy Bridge) 332,33 TL+KDV

Bellek

2 x Geil Enhance Corsa 8GB 1600MHz CL9 Dual Channel Bellek Kiti (2x4GB) 195,14 TL+KDV (Toplam 16 GB ve çift kanal)

Ekran Kartı

1 x Gigabyte nVIDIA Kepler GTX670 2048MB DDR5 256 Bit Pci Ekspres Ekran Kartı (GV-N670OC-2GD)949,46 TL+KDV

HDD

1 x Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (ST1000DM003) 182,51 TL+KDV

Kasa ile bilikte alırsan teknobiyotik.com KVD indirimi yapıyor. Toplam 2700 TL civarı tutuyor.

Yanılıyor olabilirsin ben de i3 var 2 çekirdek 2 de sanal olmak üzere 4 izlek yolu var. Ancak bir çok gerçek 4 çekirdekli işlemciler ile hemen hemen aynı performans da hatta bir çoğunu da geçiyor.

İzlek nedir? Donanımhaber'in uydurduğu saçma sapan bi terim gibime geliyor...

HT, (Hyper Threading) ile ciddi bilgisi olan arkadaşlar var ise bu konuda tartışma açmak istiyorum.
NOT: Hala, sanal çekirdek kabak çekirdeği gibi yorumlar duymak istemiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı