İntel core i7 3770 kaç çekirdekli ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Göksel

Kilopat
İntel core i7 3770 kaç çekirdeklidir görev yöneticisinde 8 tane gösteriyor.

U3RY6.jpg

Mesajını görünce moderatörlük damarım kabardı :D Ne işe yaradığını pek bilmiyorum doğrusu.

3770 işlemci 4 çekirdektir.

Intel'in hiçbir işe yaramayan bir Hyper-Threading teknolojisi var. Bu teknoloji Core ailesinden önce Pentium 4'lerde kullanıldı. Yani mehmet, olay şundan ibaret. Senin işlemcin 4 fiziksel çekirdekli. 4 tane de sanal çekirdek var. Hiçbir yararını görmedim ben şahsen.

Intel'in hiçbir işe yaramayan bir Hyper-Threading teknolojisi var. Bu teknoloji Core ailesinden önce Pentium 4'lerde kullanıldı. Yani mehmet, olay şundan ibaret. Senin işlemcin 4 fiziksel çekirdekli. 4 tane de sanal çekirdek var. Hiçbir yararını görmedim ben şahsen.

Yanılıyor olabilirsin ben de i3 var 2 çekirdek 2 de sanal olmak üzere 4 izlek yolu var. Ancak bir çok gerçek 4 çekirdekli işlemciler ile hemen hemen aynı performans da hatta bir çoğunu da geçiyor.

4 gerçek çekirdeği ve 8 işlem parçacığı var, bu da 4 sanal çekirdek daha yapar.

Yanılıyor olabilirsin ben de i3 var 2 çekirdek 2 de sanal olmak üzere 4 izlek yolu var. Ancak bir çok gerçek 4 çekirdekli işlemciler ile hemen hemen aynı performans da hatta bir çoğunu da geçiyor.

Hangisini geçtiğini söyleyebilir misin bana ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı