Intel Core i7 3930K Alınır mı?

Peki hata değilse gerçekten varsa i3 6100 mü alınmalı i7 3930K mı? Bir sorum daha var 1 ay sonra gelecek olan Bristol Ridge alınabilir mi yoksa ZEN'i mi beklemeliyim?

Birincisi İ7 3930 K Yeni Nesil i7 6700k dan çoklu çekirdek performansında geçiyor fakat tek çekirdekte az farkla i7 6700 k kazanıyor. Saadete gelecek olursak ddr4 takıntın yoksa 500 tl ye alıp canavar gibi bir sistem toplanabilir eğer zen'i beklemiyecek olsaydım 500 tl i7 3930k alır üzerine gtx 1080 çakıp devam ederdim.ddr3 ile ddr4 arasında malesef fark göremedim.Fakat alıcak arkadaş 1 önceki nesil anakart ve 32nm bir işlemci aldığını unutmamalı yeni nesil thunderbolt , m2 port v.s beklememeli , ki şahsen çokta önemli değil şuan için.

Topkapı magazasında elden satış imkanı var. Sıfır olsada stokta uzun süredir satış olmadığından garanti kapsamı olsun değişim olsun bu işlemci bence artık 2. el statüsündedir. Bir sorun olduğunda kolay kolay değişimi kabul edeceklerini düşünmüyorum en kötü iade kuponu verirler. Bu işlemciyi almadan önce tüm bu riskleri göze almanız gerekir.

Dostum şimdi Intel, core mimarisi üzerine Hasvel, Skylake, Kabylake üretti aralarında öyle atla deve gibi uçurum farklar yok tabiki teknoloji açısından geliştirdi fakat artık geliştirilecek pürüzü neredeyse kalmadı. Artık Intel NM küçültüp saat hızı arttırıyor. Misal 6600 ile 6500 arasında sadece saat hızı farkı var 6500 ile 6400 arasında da sadece saat hızı farkı var aynı teknoloji içeriyor 3 işlemcide. Benim tavsiyem ZEN bekle hiç olmazsa satış fiyatı dolar olarak düşüş gösterir.

Güçlü bir işlemci performansının yüksek olduğunu biliyorum ama fiyatına aldanma çünkü işlemci soket girişi 2011 dir. Buda alacağın anakartın 2011 soket girişli olması gerektiği anlamına geliyor 2011 girişli anakartlar yaklaşık 700 lira dan başlıyor haberin olsun anakarta işlemciden fazla para verirsin o yüzden bence hiç bulaşma.

Peki arkadaşlar kaby lake mi önerirsiniz? Kaby lake mi ZEN mi? Birde soket 2011 olduğunu biliyorum belki ucuz anakart vardır diye düşündüm.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı