Intel Core i7 3940XM Mobile alınır mı?

musceb

Femtopat
Yer
Zonguldak/Ereğli
Daha fazla  
Meslek
Satış Elemanı/Tezgahtar
Başlıkta belirttiğim (Intel Core i7 3940XM) işlemciyi bilgisayarım (notebook) için almayı düşünüyorum, anakartımın desteklediği soket ve pin uyumu olan performans olarak en yüksek işlemci bu. Bilgisayarım eski bir cihaz oyun için değil de iş istasyonu (workstation) olarak kullanmayı düşünüyorum. Bu işlemciyi almaya değer mi? Ya da daha iyi işlemci öneriniz varsa lütfen cevaplayınız. (Şimdiden cevap/lar için teşekkür ederim.)

Not: İşlemci BGA (anakarta gömülü değil) değildir. İşlemci anakarta socket G2 988b RPGA yoluyla bağlı yani değiştirilebilir.

Sorduğum işlemcinin linki: Burada

Cihazda kullanacağım başlıca uygulamalar:
  • Corel Draw.
  • Photoshop
  • 3DS Max

Cihaz adı ve başlıca özellikleri.
HP Pavilion G6 1190st.
  • İşlemci: Core i5 2410M (Buradan da halihazırdaki işlemciye gidebilirsiniz.)
  • Grafik: AMD Radeon HD 6450M.
  • RAM: DDR3 16 GB.
  • Depolama: 1.4 TB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemcinin TDP değeri senin işlemcine oranla çok yüksek bu yüzden aşırı bir ısınma yaşarsın hatta gerekli gücü anakart veremeyebilir.
Öncelikle cevap için teşekkürler
TDP değerine daha önce dikkat etmemiştim. Bendeki işlemciyle aralarında epey bir fark var uyarı için ayrıca teşekkür ederim.
İ7-3840QM alabilirsiniz 10W oynuyor sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum.
Bunu not aldım öneri ve cevap için teşekkür ederim.
Daha güçlü bir şarj aleti ile belki gücü çözebilir fakat ısınma konusuna katılıyorum çok zararlı olabilir/sıkıntı yaşatabilir.
Şarj aleti ile güç problemini çözdük desek soğutma sisteminde güncelleme yaparak ısınma problemini de çözebilir miyiz? Cevap için teşekkür ederim.

Öncelikle cevap için teşekkürler.
TDP değerine daha önce dikkat etmemiştim. Bendeki işlemciyle aralarında epey bir fark var uyarı için ayrıca teşekkür ederim.

Bunu not aldım öneri ve cevap için teşekkür ederim.

Şarj aleti ile güç problemini çözdük desek soğutma sisteminde güncelleme yaparak ısınma problemini de çözebilir miyiz? Cevap için teşekkür ederim.

Eğer ki çalışırsa ısı problemi öyle kolay çözülmez. Çünkü ısınan işlemci anakartı da ısıtacak ve CPU gibi GPU da ısınacak çünkü bunlar birbirlerine yakın donanımlar. Hatta laptop sıcaklıklarımdan ötürü 2 kere diskimi bozdum.

Burada (core i7 3540M) bulduğum yeni işlemci var sıkıntı olmaz sanırım TDP değeri ve diğer özellikleri eş değer olarak sıkıntısız kullanabileceğim bir işlemci sanırım. Fikrinizi almak ve kaçırdığım bir konu/uyumsuzluk var mı diye paylaşmak istedim. Bakarsanız sevinirim herkese iyi günler.
Burada (core i7 3540M) bulduğum yeni işlemci var sıkıntı olmaz sanırım TDP değeri ve diğer özellikleri eş değer olarak sıkıntısız kullanabileceğim bir işlemci sanırım. Fikrinizi almak ve kaçırdığım bir konu/uyumsuzluk var mı diye paylaşmak istedim. Bakarsanız sevinirim herkese iyi günler.
@Krmdmrz bu soru için ayrı konu açmak istemedim bu cevabı yazalı epey oldu görmediniz o yüzden etiketliyorum cevap için şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı