Intel Core i7-4700 nasıldır?

Chaky

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım
Merhaba arkadaşlar,
Birkaç hafta önce bir konu açmıştım laptopum bozuldu diye, tamire verdim bugün haber geldi. Tamirci işlemcide besleme sorunu olduğunu ve işlemciyi besleyen bir chipin bozulduğunu onun 200₺ masrafı olduğunu ve işlemcinin de bozulduğunu söyledi. Eski işlemcim Intel Core i5-4210M 4. nesil 4 çekirdek idi. Tamirci ise elinde i5 olmadığını ve i7-4700 4 çekirdek bir işlemci takabileceğini söyledi. Ya işlemcimin chipi bozduğunu ya da chipin işlemciyi bozduğunu söyledi. İşlemciyle beraber 600₺ dedi. Ekran kartı onboard zaten Intel HD Graphics. Sizce dışarıdan kendim bir işlemci alıp takmalı mıyım yoksa orada mı yaptırayım? İşlemci iyi mi? Hem oyun oynuyordum hem de Visual Studio, SQL kullanıyorum. 8 GB RAM, 120 GB SSD, 1TB HDD var sistemde. Ne yapmalıyım? İşlemci 4700MQ mu veya ne olduğunu bilmiyorum, orayı duymadım.

Fazla fiyat çekmiş. O işlemcinin ederi 400 TL olamaz. Pazarlık yapın. Olmadı başka bir bilgisayarcıya götürün ondan da fiyat alın. Tek birisine bağlı kalmayın.

i5-4210M kullanıyorum ben, herhangi bir sıkıntı görmedim beni idare ediyor ama i7-4700 tabii ki daha iyi olacaktır.

arkadaşlar bahsettiği chip nedir bilmiyorum anakart üzerinde işlemciyi besleyen birşeyin bozulduğunu söyledi

4 Core 8 Thread ise gayet iyi. Bende şu an İ7 2670QM kullanıyorum. 4 Core 8 Thread sayesinde hala akıcı bir şekilde çalışıyorsa 4700 hele hele çalışır. Hız frekansı da önemli tabii.

Oyun performansı nasıl olur? önceden GTA5'İ akıcı bir şekilde oynuyordum artış gösterir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı