Intel Core i7 4770k vs Intel Core i5 4670k

BrkD22

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel Öğrenci
Arkadaşlar önceden de konu açmıştım belki görmüşsünüzdür, sistemi toplayacağım ama acele etmek istemiyorum tam anlamıyla içime sinen bir sistem toplamak istiyorum. Merak ettiğim konu 4770k ile 4670k arasındaki performans farkı. Ben toplayacağım bilgisayarı daha çok günlük kullanım ve oyun oynamak için kullanacağım.

4770k ile 4670k yı karşılaştırdığım zaman 4770k nın iyi olduğu çok açık ama aradaki performans farkı, benim kullanım amacımdaki bir bilgisayar için ne kadar gerekli gidip fazladan 200-300 lira vermek istemiyorum. 4670k nın tam bir f/p ürünü olduğunu biliyorum ancak 4770k nın performansı ne kadar daha iyi.

Birde 4770k da Hyperthreading teknolojisi bulunuyormuş 4670k da bulunmuyor. Arada L3 cache farkları var, birde 4770k da iş parçacığı sayısı daha fazla. Bunlar yada farklı nedenler, ne denli bir performans farkı yaratır, bu fark benim işime ne kadar yarar. Eğer bana cidden çok avantaj getirecekse bütçeyi ayarlayabilirim ama bu amaç için 4770k fazla diyorsanız fazladan para vermek istemiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle i5 4760K diye bir işlemci yoktur. i5 4670K vardır.

i7 işlemcide, Hyper Threading ve +100 Mhz fark vardır. Render işlerine falan gireceksen, belki önerirdim fakat oyun oynayacaksın. Ki zaten oyunlarda iki işlemci arasındaki fark 0 FPS. Hiçbir fark hissetmeyeceksin. Hissedeceğin şey, cüzdanındaki kocaman delik olacak.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı