Intel Core i7 4790 Sistem 12 GB RAM ile çalışmıyor

ThePrinee

Centipat
Sistemim bu şekilde.
  • İşlemci: Intel Core i7 4790
  • Ekran kartı: MSI GeForce GTX1050 Ti Gaming X
  • Anakart: MSI H97M-G43
  • RAM: Kingston HyperX Beast 8 GB (4x2)
  • harddisk: 1 TB WD Blue
  • SSD: Samsung 860 Evo 250 GB
  • kasa ve Power: Everest rhıno 432 600W midt ATX siyah

Elimde 4x4 Kingston HyperX Beast RAM var. Hepsi aynı RAM 1600 MHz ancak 120mm işlemci soğutucu kullandığım için 4 RAM slotunun en soldaki kısmına RAM takamıyorum. O yüzden şu an bilgisayarı Dual Channel olarak 4x2 8 GB RAM ile kullanıyorum. Diğer RAM slotuna 1 tane daha 4 GB RAM takmak istediğimde yani 12 GB RAM ile çalıştırmak istediğimde bilgisayarı çalıştırıyorum 3 saniye çalışıyor dıt diye kısa ötüp tekrar geri kapanıyor ya da bilgisayar uzun süre çalışıyor ancak görüntü gelmiyor. Belirtmemi istediğiniz bir şey varsa yazabilirsiniz. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'lerin takılış sırası vardır. Nasıl takıldığını bilmiyorum ama benim bilgisayarda yanlış sırada taktığım için çalışmamıştı senin dediğin gibi görüntü gelmemişti. Ondan olabilir diye düşünüyorum.

RAM'lerin takılış sırası vardır. Nasıl takıldığını bilmiyorum ama benim bilgisayarda yanlış sırada taktığım için çalışmamıştı senin dediğin gibi görüntü gelmemişti. Ondan olabilir diye düşünüyorum.

Evet birisi bana da demişti takılış sırası var diye. 12 GB RAM ile çalıştıracağım derken 8 GB'dan da oluyordum :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı