Intel Core i7 870 sisteme yükseltme önerisi

Xiary

Femtopat
Daha fazla  
📌 Anakart ► Gigabyte P55-UD3l
📌 İşlemci ► Intel Core i7 870 2.93GHz
📌 Ekran kartı ► MSI GT1030 2 GB.
📌 Bellek ► 12 GB RAM.
📌 Depolama ► 1 TB hard disk.

Sistemim böyledir FiveM'de falan FPS'im bayağı düşük yerin altına falan düşüyorum, tüm her çözümü denedim olmadı yeni bir PC alacak bütçem yok bu sisteme SSD vb. gibi parçalar almayı düşünüyorum. Ne alırsam en iyisi olur nasıl hızlanır? Sizce bu sisteme en iyi ne alırsam FiveM vb. oyunları oynayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
📌 Anakart ► Gigabyte P55-UD3l
📌 İşlemci ► Intel Core i7 870 2.93GHz
📌 Ekran kartı ► MSI GT1030 2 GB.
📌 Bellek ► 12 GB RAM.
📌 Depolama ► 1 TB hard disk.

Sistemim böyledir FiveM'de falan FPS'im bayağı düşük yerin altına falan düşüyorum, tüm her çözümü denedim olmadı yeni bir PC alacak bütçem yok bu sisteme SSD vb. gibi parçalar almayı düşünüyorum. Ne alırsam en iyisi olur nasıl hızlanır? Sizce bu sisteme en iyi ne alırsam FiveM vb. oyunları oynayabilirim?

Ekran kartı alarak oyun içi FPS'yi arttırabilirsiniz de o işlemci hangi ekran kartını besleyecek de alacaksınız. :( O işlemciyi etkili bir oranda değiştirmek için anakartı değiştirmelisiniz, anakart değişirse DDR3 ramleriniz boşta kalır, ayrı bir DDR4 ramler daha almalısınız. PSU'nuz yeterli değil ise yeterli bir PSU da almalısınız ekran kartı için bu da yeni bir sistem almak gibi. Bütçenizi söylemelisiniz.

8*2 16 GB RAM, SSD takviyesi ve ekran kartı RX570 seviyesinde bir karta yükseltilebilir. RX570 üstü darboğaz yaşatabilir.

1. ekran kartını 1050 Ti RX570 1060 3GB gibi bir modele yükseltin.
2. belleği 16 GB yapın.
3. kaliteli bir işlemci soğutucu alıp işlemciye overclock yapın.
4. SSD alın. Windows'u SSD'ye yükseltin.

256 GB'lik Fiyat performans bir SSD önerir misiniz SATA SSD olmalı M.2 desteklemiyor benim anakart
Hocam düzgün, güvenilir markalardan en uygunu bu.

Geri
Yukarı