Intel dahili GPU'yu devre dışı bırakma

Sgtr_53

Hectopat
Ben aygıt yöneticisinden baktığımda Intel HD Graphics 4000 ve AMD Radeon HD 7670M var. Ben sadece 7670M kullanmak için Intel'i devre dışı bırakıyorum. AMD'ye geçtiğimde bilgisayar normal çalışıyor ama oyunlara girmiyor. Mesela CS:GO'da CSM diye bir hata alıyorum. Yani kısacası hata veriyor. Çözümü var mı? Driver silmeyi bilmiyorum ve driver yüklemeye çalışıncada hatalar alıyorum. Lütfen birisi yardım etsin. Her türlü 7670M Intel'den daha iyi performans veriyor.

Oyunlarda zaten AMD kullanır Intel kapatma mantığın ne? Intel daha az güç harcadığı için film izlerken nette dolaşırken falan hem şarjın uzun gider hemde gereksiz ısınmaz.

Bilmiyordum teşekkür ederim. Bende oyuna girip msi afterburner dan 7670m in değerlerine baktığımda base clock 600mhz memory clock 900mhz gözüküyordu. Netden baktığımda anladım oyunda amd kullandığını. Çünkü ben hep cpu z falan bakıyordum hep intel yazıyor amd yok. Kafam karışmıştı teşekkür ederim. Öğrenmiş oldum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı