Intel doğruladı: 2024'te Windows yenilemesi olacak!

İnsanlar daha Windows 11'e geçmedi. Bence biraz hızlı ilerliyor.
Çok kişi ara sürüm gibi gördüğü için geçmiyor zaten, Windows 8 muamelesi görüyor. Kötü değil ancak modifiye etmeye yatkınlık, modifiye edilmesi gereken zaaflar ve getirdiği yenilikler daha benimsenmedi. Özellikle donanım bazlı sınırlamalar hem kurulum hem de bazı özellikleri kullanabilmek için, çok soğuk bıraktı kullanıcıları.

Umarım Windows 12 çok daha gelişmiş gelir, bir ayara ilkel erişimleri daha gerekli şekilde düzenlerler de kullanımı uzun süreli olur. Cloud sistemine geçirmek için zorlamalar olursa yine aynı şeyler hatta daha farklı şekilde çakılabilir. Windows 10 desteğini kesip Windows 11 (bahane olarak çıkarıp) ile devam ettirirken Windows 12 tamamen cloud diye darlamaz umarım.

Sanırım şu konu atlanıyor, bir zamanlar Microsoft 3 yılda bir yeni Windows sürümü çıkarıyordu. Yani büyük güncellemeleri bir işletim sisteminde toplamak yerine bu güncellemeyi kendi başına sürüm olarak yayınlıyorlar. Windows 10'a geçiş sonrası söz konusu döngüye uzun süre ara verildi, şimdi ise geri dönülmüşe benziyor.

Sene başından beri yeni Windows'la ilgisi söylentiler hep vardı fakat son birkaç aydır daha somut bilgiler karşımıza çıkıyor. Muhtemelen 12 gelecek ama ben yeni çekirdek gibi ciddi değişiklikler beklemiyorum açıkcası. Numaralara takılmaya gerek yok zaten, hepsi bir önceki sürümün cilalanması mantığıyla devam edecektir. :D

Daha adamakıllı Windows 11 kullanan yok.

Ben kullanıyorum tema falan filan kurdum MacOS'a benzettim işletim sistemini.

Windows 11 hantal mouse sorunları ve lag var. Normslde çoğu sisteme göre daha iyi fakat ping ve lag çok fazla
Ping ve lag ne aga?

Ping ve lag ne aga?

O Online oyunlarda olan bir sorun değil mi?

Dostum sen böyle yaptın diye herkes rahatça kullanmıyor. Şu an en çok kullanılan Windows 10. Daha 11'e geçen kişi sayısı az. Bunlar 12'yi filan çıkartmak istiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel'in başkan yardımcısı ve finans direktörü david zinsner, meteor Lake sunumunda "aslında 2024'ün özellikle Windows yenilemesi nedeniyle müşteri için oldukça iyi bir yıl olacağını düşünüyoruz" açıklamasında bulundu. Bu açıklama, bir Windows güncellemesinden öte yeni bir istemci sürümünün oluşumunu işaret ediyor.

Ayrıca, Mart 2023'e ait sızdırılan slaytlar ve belgeler, Intel'in yeni nesil meteor Lake masaüstü platformunun Windows 12'yi destekleyeceğini de doğruladı.

Daha fazlasına erişin;

3 yılda bir işletim sistemi politikasına geri döndü galiba. Ama Windows eskisi kadar iyi değil artık daha insanlar performans sorunları ve dayatmalar yüzünden 11'e geçemedi. Bunlar 12'yi çıkartacak. Windows 10'un desteğini kesip zorlayacaklar. Ben geçtim Linux'a kafam rahat windowscular düşünsün. Eskiden sıkı Windows kullanıcısı olarak fikirlerim böyle.

Geri
Yukarı