Intel Driver & Support assistant kurulumu

umuttk6

Decapat
RAM
16GB
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
i7 11600h
Merhaba problemim şu;
Intel driver & Support assistant yükledim ardından ıntel® arc™ & ıris® Xe grafikleri adında bir driver yükledi kısaca Intel arc diyelim.
Bu Intel driver Support'ta bu Intel Arc'nin her gün yeni güncellemesi mi geliyor yoksa sürekli bilgisayarımdan mı siliniyor ne oluyor anlamadım.
Her PC'yi açtığımda Intel driver Support'ta bir bildirim ve şaşırtmayan Intel arc yüklemesi, oyunlarda FPS de yükseltiyor şimdi silmekte istemiyorum.
Bu problemi yaşayan var mı? Nasıl çözerim sürekli siliniyor mu yoksa güncelleme mi geliyor.
Son yüklemelerin kayıtları;

1673617315839.png

Windows Update kendi sunucularından güncelliyor, Intel ise son sürüme güncelliyor sanırım.
Aygıt yöneticisinden "sürücüye geri dön"ü seçersen bir önceki sürücüye dönebilirsin (güncel olana).

Windows Update kendi sunucularından güncelliyor, Intel ise son sürüme güncelliyor sanırım.
Aygıt yöneticisinden "sürücüye geri dön"ü seçersen bir önceki sürücüye dönebilirsin (güncel olana).
Geri dönmeye ihtiyacım yok.sadece sürekli olması rahatsız ediyor ve oyunlarda fps düşürüyor

Geri dönmeye ihtiyacım yok.sadece sürekli olması rahatsız ediyor ve oyunlarda fps düşürüyor
Ben önceki sürücüye döndükten sonra Windows Update güncellemez oldu. Yani sürekli olmuyor artık. Bende oyundayken giüncelleyip oyundan attığı da oluyordu. Intel i5-1135g7'li laptop kullanıyorum.
Sende de işe yarayabilir.

Şimdi, Intel Driver Support Assistant son sürücüye güncelledi. Aradan bir kaç saat geçti, Windows Update bakıyor kendi sunucularındaki sürümle aynı değil ve güncelliyor (sürüm düşürüyor). Sonra Intel Driver Support Assistant bakıyor, sürüm son sürüm değil, güncelleme bildirimi gönderiyor.
En azından bendeki Intel Iris Xe Graphics sürücüsündeki sorun buydu ve dediğim yöntemle çözüldü.
Sendeki aynı sorun olmayabilir, diğer arkadaşların da önerilerine bakabilirsin.

Şimdi, Intel Driver Support Assistant son sürücüye güncelledi. Aradan bir kaç saat geçti, Windows Update bakıyor kendi sunucularındaki sürümle aynı değil ve güncelliyor (sürüm düşürüyor). Sonra Intel Driver Support Assistant bakıyor, sürüm son sürüm değil, güncelleme bildirimi gönderiyor.
En azından bendeki Intel Iris Xe Graphics sürücüsündeki sorun buydu ve dediğim yöntemle çözüldü.
Sendeki aynı sorun olmayabilir, diğer arkadaşların da önerilerine bakabilirsin.
Peki Iris için Arc Control uygulamasını da kuruyor. Bunun bir faydası/zararı olur mu?

Geri
Yukarı