Intel Dual Core ve R7 240 sistem yükseltme

beogradski

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma takabileceğim uygun işlemci ve RAM arıyorum. Tam olarak uyumunu bilmiyorum, yardımcı olur musunuz?

• Mevcut İşlemci: Pentium Dual Core CPU 2.80 GHz 32 bit
  • Anakart: Foxconn G41MXE LGA 775 Soket
  • Ekran Kartı: AMD Radeon R7 240
  • RAM: 2 GB DDR3

Arkadaşlar bu bilgisayarı güçlendirmek için neler yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bilgisayarın güçlenmesi için her şeyinin değişmesi gerekiyor. İşlemci, RAM ve ekran kartı değişmeli. Bu platformda yükseltme yapmak da bu denli mantıklı değil. Bütçe geniş ise, eldekini satıp yeni bir sistem almak daha mantıklı olacaktır.

Bu bilgisayarın güçlenmesi için her şeyinin değişmesi gerekiyor. İşlemci, RAM ve ekran kartı değişmeli. Bu platformda yükseltme yapmak da bu denli mantıklı değil. Bütçe geniş ise, eldekini satıp yeni bir sistem almak daha mantıklı olacaktır.
Abi Xeon E5450 işlemci ve 2 GB Ram alsam mantıklı olur mu 200 TL civarı ikisi? Şu an pek bütçem yok da

E5450 işlemciyi Çin'den getirebilirsin. ben olsam alırken 8 Gb Ram yapardım. Sonuçta DDR3 Ram'ler o kadar pahalı değil. İşlemcinin yanına da bi Rx560 veya Gtx 1050 takabilirsin. Darboğaz yapmaz. Bi tane videoda görmüştüm.

Anakartın destekliyorsa iyi olur.

Xeon E5450 işlemci ile 4GB Ram alırsanız, sisteme can gelebilir.

E5450 işlemciyi Çin'den getirebilirsin. ben olsam alırken 8 Gb Ram yapardım. Sonuçta DDR3 Ram'ler o kadar pahalı değil. İşlemcinin yanına da bi Rx560 veya Gtx 1050 takabilirsin. Darboğaz yapmaz. Bi tane videoda görmüştüm.

Peki sistemim en fazla kaç gb RAM olur? Bunu nasıl öğrenirim? Bir de mümkünse Ram, işlemci ve Ekran Kartını alabileceğim uygun bir site linki atabilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı