Intel DX58SO "BIOS has detected unsuccesful post attempt" Hatası

Dracontium

Decapat
RAM
24 gb 1333mhz 2x8 + 2×4
SSD veya HDD modeli
2x Kingston 240gb RAID 0
Ekran kartı
Gtx 960 2GB
Anakart
Intel DX58SO
İşlemci
XEON W3690
Iyi akşamlar sorunum bilgisayarı yeniden başlattığımda, posttan sonra bu ekranın gelmesi gerçekten çok can sıkıcı; işletim sistemi ile alakası yok, herhangi bir yaptığım hardware değişikliğide, yok BIOS'u varsayılan ayarlara getirdim. BIOS pilini yerinden çıkartıp 20 dk bekledim sonra yerine geri taktım fakat nafile. Normal kapatıp tekrar elimle basarak çalıştırdığımda herhangi bir sorun olmadan Windows'a boot edebiliyor.

(Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler...)

Dosya Ekleri

• 20221218_101421.jpg
    20221218_101421.jpg
    79,7 KB · Görüntüleme: 22
"BIOS has detected unsuccessful post attempt" hatası genellikle sistemin başlatılmada ve power-on self-test (POST) işleminin tamamlanmada zorluk çektiğini gösterir. Bu hatanın bazı olası nedenleri şunlardır:

1. Donanım sorunu: Anakartın hasar görmüş olması veya bozuk RAM gibi bir donanım sorunu bu hatayı tetikleyebilir. Bu sorunu gidermek için, RAM ve diğer donanım bileşenlerini çıkarıp yeniden takmayı, herhangi bir görünür hasar olup olmadığını kontrol etmeyi ve donanımın başka bir sistemde çalışıp çalışmadığını test etmeyi deneyebilirsiniz.
  2. BIOS bozulması: BIOS'un bozulmuş olması sistemin düzgün bir şekilde başlatılmasını engeleyebilir. Bu durumu düzeltmek için, BIOS'u güncellemeniz veya BIOS'un varsayılan ayarlarına sıfırlamanız gerekebilir.
  3. Aşırı ısınma: Sistem aşırı ısınırsa, POST işlemi başarısız olabilir. Sistemin düzgün bir şekilde soğutulduğundan ve tüm soğutucu fanların çalıştığından emin olun.
  4. Güç kaynağı sorunu: Bozuk veya yetersiz bir güç kaynağı POST işleminin başarısızlığına neden olabilir. Güç kaynağının düzgün çalıştığından ve sisteme yeterli güç sağladığından emin olun.

+ Ve - kutbu doğru takılı mı?

Evet doğru şekilde takılı.

"BIOS has detected unsuccessful post attempt" hatası genellikle sistemin başlatılmada ve Power-on self-test (post) işleminin tamamlanmada zorluk çektiğini gösterir. Bu hatanın bazı olası nedenleri şunlardır:

1. Donanım sorunu: Anakartın hasar görmüş olması veya bozuk RAM gibi bir donanım sorunu bu hatayı tetikleyebilir. Bu sorunu gidermek için, RAM ve diğer donanım bileşenlerini çıkarıp yeniden takmayı, herhangi bir görünür hasar olup olmadığını kontrol etmeyi ve donanımın başka bir sistemde çalışıp çalışmadığını test etmeyi deneyebilirsiniz.
  2. BIOS bozulması: BIOS'un bozulmuş olması sistemin düzgün bir şekilde başlatılmasını engeleyebilir. Bu durumu düzeltmek için, BIOS'u güncellemeniz veya BIOS'un varsayılan ayarlarına sıfırlamanız gerekebilir.
  3. Aşırı ısınma: Sistem aşırı ısınırsa, post işlemi başarısız olabilir. Sistemin düzgün bir şekilde soğutulduğundan ve tüm soğutucu fanların çalıştığından emin olun.
  4. Güç kaynağı sorunu: Bozuk veya yetersiz bir güç kaynağı post işleminin başarısızlığına neden olabilir? Güç kaynağının düzgün çalıştığından ve sisteme yeterli güç sağladığından emin olun.

RAM'lerimde sorun yok Memtest 86 ile hepsini test etmiştim herhangi bir error gözükmedi.

BIOS'um bozulduysa BIOS sürümü Intel'in sitesinde 2019'dan beri artık yayınlanmıyor yani BIOS'unu sanırsam bulamam (bulmama yardımcı olursanız sevinirim .)

Aşırı ısınma kesinlikle, yok bu konuda eminim ioh yongası eskiden üstüne fan takmadan önce ısınıyordu fakat artık Arctic MX4 termal macun ile gayet iyi bir sıcaklıkta.

Güç kaynagım 600 watt 85+ Bronze boyle bir sistem için fazlasıyla yeterli.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı