Çözüldü Intel EIST kapatınca görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yağız Ünlü

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
PC hızlandırıyor diye duydum. Kapattım goruntu yok. Ama ayarlara elledim için olabilir. Kapattıktan sonra 12.5 bir de 200 yazan yer vardı. Onu Max 500'e çıkardım. BIOS reset atacağım eist in ayarlarını kurcalamasan açsam bir şey olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
  • EIST -Enhanced Intel SpeedStep teknolojisi, işlemcinin çalışma frekansını ve voltajını dinamik olarak ayarlayabilmesine yarayan bir özelliktir. Bu teknoloji sayesinde işlemci sürekli en yüksek hzıda ve voltajda çalışmayarak güç tasarrufu sağlar. CPU-Z açtığında bunu görebilirsin. Boşta iken işlemci 800 Mhz'te çalışır. Yani Kapatmamak gerekiyor.
  • EIST -Enhanced Intel SpeedStep teknolojisi, işlemcinin çalışma frekansını ve voltajını dinamik olarak ayarlayabilmesine yarayan bir özelliktir. Bu teknoloji sayesinde işlemci sürekli en yüksek hzıda ve voltajda çalışmayarak güç tasarrufu sağlar. CPU-Z açtığında bunu görebilirsin. Boşta iken işlemci 800 Mhz'te çalışır. Yani Kapatmamak gerekiyor.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı