Intel ekran kartı sürücüsü nasıl silip tekrar indirilir?

Yuuchi11

Picopat
Daha fazla  
Hocam 2 hafta önce komşudan laptop aldım içinde Intel ekran kartı var. Valorant indirdim oynadım. Ama Valorant'a yeni gelen güncellemeden sonra ekran kartı çöktü hatasını alıyorum. Birçok yerden araştırdım. Herkes ekran kartı sürücüsünü silip tekrar indirmeyi önermiş. Yani biraz riskli bir işlem olduğu için yapmaya korkuyorum. Riskliden kastığım bazı kişilerde hatalar falan olmuş. Sizce yapmalıyım? Yoksa başka bir yolu var mı?

Sistemini belirtki güncel sürücü varsa önerelim onu indir. Sistemini bilmeden al sana güncel sürücümü diyeceğiz?
İntel hd graphich 610 ekran kartı var
İşelmci de intel pentium gold 2.40ghz
8gb ram

Hocam biraz daha detayli yazayım içimde kaldı
DDU ile silmek riskli bir şey değildir silinince Windows'un driveri devreye giriyor siz gidip geri Intel driveri yükleyip kuracaksınız driver silinirken ve yüklenirken ekran gidip gelebilir korkmayın normal bir şey bu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam başınızı ağrıtmak istemem ama,Her hangi bir problem çıkarsa yani ekran hiç gelmezse nasıl çözerim önlem almak istiyorum.

Intel HD graphich 610 ekran kartı var.
İşelmci de Intel Pentium Gold 2.40GHz
8 GB RAM.

Hocam başınızı ağrıtmak istemem ama, herhangi bir problem çıkarsa yani ekran hiç gelmezse nasıl çözerim önlem almak istiyorum.

Ekran gelmeme durumu olmaz en son ekran gelir ve sistemi baştan başlatmanızı ister diyelim hiç ekran gelmedi PC'yi kapatıp açın.

Valorant sistem isteyen oyun değil
Hocam DX11 hatası alıyorsanız bu sistem eski olduğu içindir yazılımsal olarak düzeltilemez maalesef yeni bilgisayar almak gerekir Valorant için:(

Hocam şöyle anlatayım. Laptopu açtıktan sonra ilkinde oyuna girdiğimde ekran kartı sürücüsü çöktü hatası, ikinci kez girdiğimde ise DX11 hatası alıyordum. Ama YouTube'dan bir şekilde düzelttim o sorunu. Şu an tek sorun ekran kartı hatası

Hocam şöyle anlatayım. Laptopu açtıktan sonra ilkinde oyuna girdiğimde ekran kartı sürücüsü çöktü hatası, ikinci kez girdiğimde ise DX11 hatası alıyordum. Ama YouTube'dan bir şekilde düzelttim o sorunu. Şu an tek sorun ekran kartı hatası.

Hocam UHD 610 Direct X 12 destekliyor yani DX11 hatası almanız zor driver işi bitince DirectX 12 kurun bir de yüklüyse kurmayacaktır zaten.

Geri
Yukarı