İntel G3258 İle Oyunlarda Sorun Yaşar mıyım ?

Enoviss

Kilopat
Daha fazla  
Beyler yeni pc alacağım, işlemcisi İntel'in 20. yılına özel çıkardığı İntel pentium alacağım. Ama bazı oyunlar İntel core i5 vb. işlemciler açar diyor, ama alacağım işlemcinin mhz'si yüksek. Acaba oyunları açmakta sorun yaşar mıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Piyasadaki birkaç üst düzey oyun 4 çekirdek minimum istiyor. Bu işlemci çift çekirdekli olduğu için o sorun yaratabilir. İyi bir soğutmayla overclocklarsanız arklı bir sorun olmaz. Yukarıda bir arkadaş 4.8 Ghz demiş. O İşlemciyi 4.8'le overclocklarsanız muhtemelen çalışmaz ve yanar. Her işlemci fabrikadan aynı performansta ççıkmaz; aynı marka aynı seri numarasına sahip işlemciler arasında bile overclock performans farkı vardır.
Tabii ki fark var. Fakat sen neye dayanarak 4.8'e çıkmaz dedin direk? Ben 4.8'e kadar çıkar dedim çünkü Technopat'ın Youtube'a attığı videonun açıklamasında "4.8e kadar zorlanabilir" diye yazıyordu. Benim işlemcim fabrikadan tam performans çıkar, o zaman belki 4.9'a kadar bile zorlarım, kim bilir. Ama sen diyorsun 4.8'e çıktığı an yanar. Hatta Youtube'daki çoğu g3258 performans videosunda işlemci 4.8'e overclocklanmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabiki fark var fakat sen neye dayanarak 4.8'e çıkmaz dedin direk? Ben 4.8'e kadar çıkar dedim çünkü technopatın youtube'a attığı video'nun açıklamasında "4.8'e kadar zorlanabilir." diye yazıyordu. Benim işlemcim fabrikadan tam performans çıkar o zaman belki 4.9'a kadar bile zorlarım, kim bilir. ama sen diyorsun ki 4.8'e çıktığı an yanar.
Kardeş iyi oku. Çıktığı an yanar demedim. O kadar zorlarsan işlemciyi desteklememe oranı artar, ömrü azalır. Eğer ihtiyaç yoksa o kadar zorlamanın bir anlamı yok. Lütfen iyi oku, kafana göre takılma.

Uzun ömürlü bir işlemci değil almanı tavsiye etmiyorum. Çift çekirdek olması o işlemcinin güncel oyunlarda ömrünü bayağı kısaltıyor. Ki çift çekirdek günlük kullanımda da aynı anda birden fazla işlem yapınca seni zorlayacaktır. Ama bütçe çok kısıtlı ise yapacak bir şey yok gibi güzel işlemci fakat çekirdek olayı sıkıntılı biraz. Karar senin. :)

H81M Plus ve G3258 işlemci yi Recep ve Ali beyin videosundaki gibi overlock ettim..
1.4 voltaj 4.4 ghz calibration medium...win 8.1 64 bit kurdum...pc stabil çalışıyor yalnız windows güncellemelerinden sonra pc yi yeniden başlatınca işlemcinin hızı eski haline dönüyor bios ayarları normal yani overlocklu şekilde ama windows işlemci hızını eski haline döndürüyor....biosdan extra bir ayarmı yapmak lazım? Asus teknik desteği aradım onlarda bilemediler....3 gündür deli oldum...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı