İntel G3258 ve Asus H97 Pro Gamer Anakart

erenshn55

Hectopat
Merhaba technopat üyeleri sistemim aşağıdaki gibidir;

Anakart Asus H97 Pro Gamer
İşlemcim İntel G3258
Ekran kartım sapphire R9 280X VAPOR-X

Sizce bir sorun yaşar mıyım, işlemci için nasıl bir soğutucu önerirsiniz ve ekran kartına overclock yapılabilir mi? Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba technopat üyeleri sistemim aşağıdaki gibidir;

Anakart Asus H97 Pro Gamer
İşlemcim İntel G3258
Ekran kartım sapphire R9 280X VAPOR-X

Sizce bir sorun yaşar mıyım, işlemci için nasıl bir soğutucu önerirsiniz ve ekran kartına overclock yapılabilir mi? Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler iyi forumlar.
Sorun yaşarsın. Bu işlemciye seçtiğin anakartla oc yapamazsın. Bu işlemciye oc yapsan bile bence en fazla gtx 750 ti ile kullanmalısın. Ekran kartına oc yapıp bir şey kazanacağınızı sanmıyorum.

Overclock yapılır o konuda sıkıntı yaşamazsınız ama sistemi almadıysanız eğer yaklaşık aynı fiyata i5 4460 + H81 bir anakart alarak daha stabil ve yüksek performans elde edebilirsiniz.

işlemci ve ekran kartını çoktan aldım fakat anakart'ı hala almadım sizce anakart aynı kalmamalı mı Recep abinin dediğine göre H serisi anakartlar O.C yapılabiliyor olması lazımdı fikirlerinize şimdiden açığım arkadaşlar

OC yapılıyor yanlış bilgi vermeyin. G3258 için H81M-GAMER modelini almanızı öneririm. Daha fazlası gereksiz olur o işlemci için. Ve online oyun oynarken çok büyük sıkıntı yaşatacak o işlemci sana zaten kullanınca anlarsın ne demek istediğimi. Onlineden kastın BF4-GTA 5 gibi oyunların MP modları.

Bence G3258 işlemci için o kadar pahalı anakart almayın. Msı H81M-P33 veya Msı H81M Pro-VD öneririm. İşlemci ile ekran kartında darboğaz oluşabilir.

H81 çipsetli bütün anakartlar ile overclock yapabilirsin. Ben Msı H81M-P33 ile stok soğutucu ve stok voltajda G3258 işlemciye 4.2 GHz overclock yaptım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı