Intel G41 Express Chipset Minecraft çalıştırmıyor

cokl

Centipat
Yer
Bilgisayar
Daha fazla  
Intel G41 Express Chipset'te Minecraft çalıştıramıyorum driver'im güncel. Zaten oynayacağım bir Minecraft onun için ekran kartı almak istemiyorum lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun açılırken bir hata alıyor musunuz? Alıyorsanız hata mesajında ne yazıyor? Java 8 Update 45'i kurarsanız oyunun sorunsuz bir şekilde açılması lazım. Kurarken Java'yı silip öyle kurunuz.

Java son sürüm en son çatır çatır güncelleme programını açıyordu başlangıçta (sonradan kapattım). OpenGL hatası alıyorum. Bir kere bu GPU OpenGL destekliyor mu? Onu da söylerseniz sevinirim.
Oyunla bi alakası yok en son oynadığım bilgisayarda 120 FPS veriyordu.

Destekliyor.
Java Update 45'i kurmanız lazım oyunun açılması için. Bende de oyun açılmıyordu sürüm düşürünce açılmaya başladı.
Sizin bil. benimki gibi değildir.
2GB DDR3 RAM
Evet bunu da öğrendiniz ama ben RAM yükseltip GPU perfomansını arttırıp oynayabilirim diye düşünüyorum.
Update'le bi alakası yok bence :/ Sen eski sürümü yeni Java'da çalıştırıyorsundur.
Şu anda max. 128MB oluyor BIOS'ta GPU. Ben RAM alıp en az 512MB yapacağım. 1GB olursa daha iyi. Neyse, 6GB RAM'de ne kadar GPU payı yapabilirim en fazla?

Aynı ekran kartını kullandığımız için Java'nın sürümünü düşürmenizi istedim. Bende düzelmeseydi size çözüm olarak söylemezdim. Bence Update ile alakası var.

2GB RAM oyun akıcı bir şekilde oynanabiliyor bu kart ile.
6GB RAM'de ne kadar GPU payı yapabilirim en fazla?
En fazla 128MB bellek atayabilirsiniz karta. Regeditten arttırabilirsiniz ama performans artışı olmaz. Yani BIOS'tan arttıramazsınız.

2GB RAM oyun akıcı bir şekilde oynanabiliyor bu kart ile.
Sizin bu kart olduğuna emin misiniz? 30FPS'e akıcı diyorsanız sorun yok.
İşte oynayan var o yüzden bu konuyu açtım. Yoksa RAM alacağım o sorun değil.
OptiFine kullan. OptiFine kullanmazsan en fazla 1.7.2 sürümünde oynayabilirsin. O bile çok zor.
Sizin bu karttan haberiniz yok herhalde. Daha oyunu bile açamıyorum OptiFine nasıl açılsın?
En fazla 128MB bellek atayabilirsiniz karta. Regeditten arttırabilirsiniz ama performans artışı olmaz. Yani BIOS'tan arttıramazsınız.
Nereden arttıracağım? Bari Minecraft'ı çalıştırayım ilk sürümü bile açmıyor bu GPU ile, arttırmak istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı