Intel G41 uyumlu işlemci önerisi

476049

Decapat
Yakın zamanda işlemcim ısıdan dolayı yandı (Pentium Dual Core E6500). Yenisini bakıyorum Intel G41 anakart uyumlu en iyi işlemci önerir misiniz?

Bir şey daha soracağım konu açtım ama cevap yazan olmadı internette dolaşırken birden mavi ekran aldım kernel secutury check failure yazıyordu PC kapattım düğmeye bastım 1 saniye bile durmadan kendini kapattı birkaçkere tekrarladı sonra açıldı masaüstü geldi tekrar aynısı oldu düğmeye tekrar bastım kasa çalışıyor fanlar dönüyor ama ekran sinyal yok yazıyor uzun bir araştırmadan sonra işlemci yanmıştır sonucunu bulmuştum ama biraz daha araştırınca işlemci kolay kolay yanmaz demişler iyice kafam karıştı yardım eder misin @Ahsapzen

Bir şey daha soracağım konu açtım ama cevap yazan olmadı internette dolaşırken birden mavi ekran aldım kernel secutury check failure yazıyordu PC kapattım düğmeye bastım 1 saniye bile durmadan kendini kapattı birkaçkere tekrarladı sonra açıldı masaüstü geldi tekrar aynısı oldu düğmeye tekrar bastım kasa çalışıyor fanlar dönüyor ama ekran sinyal yok yazıyor uzun bir araştırmadan sonra işlemci yanmıştır sonucunu bulmuştum ama biraz daha araştırınca işlemci kolay kolay yanmaz demişler iyice kafam karıştı yardım eder misin @Ahsapzen
Mavi ekran hatalarıyla ilgili bilgim, neredeyse yok. Mavi ekran alıp daha sonrasında görüntü alamama durumu olduysa anakartla ilgili bir durum da olabilir (mesela kondansatör arızası). İşlemciler, yanlış overclock işlemi yapılmadığı sürece kolay kolay yanmaz gerçekten ki E6500'ün macunsuz bile 80-85'leri aşabileceğini sanmıyorum.

Geri
Yukarı