Çözüldü Intel grafik sürücüsü yüklenince ekran küçüldü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Marfiuge

Femtopat
Daha fazla  
İlk olarak selam. Laptopumda çok eskiden kalan sürücüler yüklü gözüktüğü için yenilerini yüklemeyi deniyordum. Ancak Intel dahili ekran kartı sürücüsünü indirdiğim zaman ekranım küçüldü. Genel olarak ekran ile alakalı sorunlar ile karşılaştım. Chrome'a girdiğim zaman ekranın ortasındaki arama yeri gözükmüyor. Ekran yenileme hızı şeçim yeri yok. Takılmalar var. Bunu nasıl çözebilirim? Ayrıca aygıt yöneticisinde Intel ekran kartı gözükmüyor. Sadece NVIDIA sürücüsü gözüküyor zaten sanki laptopum masaüstüne dönmüş gibi bir hali var. Şunu belirteyim Intel sürücüsünü indirdim ancak NVIDIA sürücüsünü indirmedim ama tam tersi olarak Intel inmemiş gibi gözükyor. Ekran sürekli takılıyor. Ayrıca (belki önemli bir detaydır diye yazıyorum) ekran bölümünde kablolu bağlantı yazıyor. Gerçekten moralim çok bozuk ilk kez bir bilgisayarım oluyor henüz 1 aylık bir cihaz. Beni bu dertten kurtarın. Teşekkür ederim.

Tek çözüm format mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
DDU ile önce Intel sonra NVIDIA sürücüsünü silin. Ardından aynı sekilde önce Intel sonra NVIDIA sürücüsünü kurun.
Bir şey daha sormak istiyorum.

DDU ile önce Intel sonra NVIDIA sürücüsünü silin. Ardından aynı sekilde önce Intel sonra NVIDIA sürücüsünü kurun.

İşlemci sürücüsü olarak 2009'dan kalma bir sürücü kullanıyor Windows.Aslında amacım bunu düzeltmekti ama başka sorunlar baş gösterdi,ben bunu nasıl düzeltebilirim?

Bir şey daha sormak istiyorum.

İşlemci sürücüsü olarak 2009'dan kalma bir sürücü kullanıyor Windows. Aslında amacım bunu düzeltmekti ama başka sorunlar baş gösterdi, ben bunu nasıl düzeltebilirim?

İşlemci sürücüsü diye bir şey yoktur. Windows'un gösterdiği kendi işlemci yönetim birimidir? Yani son kullanıcı güncelleyemez. Eğer o sürücüyle alakalı yanlış bir şeyler yaptıysanız. Yapabiliyorsanız sistem geri yükleme noktasına dönün yoksa da format atın.

İşlemci sürücüsü diye bir şey yoktur. Windows'un gösterdiği kendi işlemci yönetim birimidir? Yani son kullanıcı güncelleyemez. Eğer o sürücüyle alakalı yanlış bir şeyler yaptıysanız. Yapabiliyorsanız sistem geri yükleme noktasına dönün yoksa da format atın.
Sürücü olarak hiçbir değişiklik olmadı zaten hâlâ eskisi ile aynı sürücüyü kullanıyor sıkıntı olmuş mudur?

Ekran küçüldü derken çözünürlüğü kastediyorsunuz sanırım. "Ayarlar > Sistem > Monitör" yolunu izleyip çözünürlüğü önerilene alın.
Teşekkür ederim sorun çözüldü.

DDU ile silince düzeldi bu arada başına aynı sorun gelenler belki çözer.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı