Intel H55 sisteme RX 570 uyumu

berkreis

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar, direk konuya geçiyorum elimde Intel H55 anakart var ve ben Intel Pentium G5400 ve RX 570 almayı düşünüyorum. Uyumlu olur mu sıkıntı çıkar mı bunu sormak istedim teşekkürler. Ayrıca 8 GB RAM var.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci uyumsuz. LGA 1151 soket işlemciyi LGA 1156 destekleyen bir anakarta takamazsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci uyumsuz. LGA 1156 soket işlemciyi LGA 1151 destekleyen bir anakarta takamazsınız.
peki LGA 1151 destekleyen yok mu değiştirmem mi gerekiyor işlemciyi illa ? eğer değiştirmek zorunda isem ne önerirsiniz uygun ve gold G5400 performansını verecek bir işlemci
İşlemci uyumsuz. LGA 1156 soket işlemciyi LGA 1151 destekleyen bir anakarta takamazsınız.
Başka bir arkadaşta anakartınız LGA 1156 destekli diyor?

Son düzenleme:
Başka bir arkadaş da anakartınız LGA 1156 destekli diyor.
Doğrudur, ben ters söylemişim. Anakartınız LGA 1156 işlemcileri destekler. Alttan uyumlu işlemcilerin listesine bakabilirsiniz.
https://ark.intel.com/content/www/tr/tr/ark/products/42703/intel-h55-express-chipset.html
(Sayfanın sol tarafından "Uyumlu Ürünler"e tıklayın.)

Bunlar haricinde Xeon işlemciler var. (Mesela X3440) Bunlar da 1156 soket ancak anakartınız bu işlemcileri destekler mi, herhangi bir sorun çıkarır mı bilemiyorum.

Doğrudur, ben ters söylemişim. Anakartınız LGA 1156 işlemcileri destekler. Alttan uyumlu işlemcilerin listesine bakabilirsiniz.
https://ark.intel.com/content/www/tr/tr/ark/products/42703/intel-h55-express-chipset.html
(Sayfanın sol tarafından "Uyumlu Ürünler"e tıklayın.)

Bunlar haricinde Xeon işlemciler var. (Mesela X3440) Bunlar da 1156 soket ancak anakartınız bu işlemcileri destekler mi, herhangi bir sorun çıkarır mı bilemiyorum.
Uzun bir araştırmadan sonra xeon x3440 işlemci almaya karar kıldım oc yapacağım ve iyi bir soğutma ile

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı