Intel HD 400 1080p-2K video ve yayın izleme

burakby35

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Üniversite için MS Office programlari kullanmak ve dizi-film izleme amacıyla notebook bakıyorum. HP'nin yeni çıkan bu modeli dikkatimi çekti; HP 14-AM107NT Y7Z06EA i5-7200U 8GB 256GB SSD 14 FreeDos
Ancak sanıyorum HD 400 bayağı zayıf bir kart. 1080p-2K 60 FPS YouTube videolari ve 1080p60 Twitch yayınları izlerken bana sıkıntı yaşatır mı acaba? Oyun oynamak gibi bir niyetim yok, Kartin herhangi bir test videosunu da bulamadım o sebeple size danışıyorum. :)

Son düzenleme:
Bende 3230m ve HD Graphics 4000 var. :ROFL:
Ama kasmıyor, sadece işlemci 70'e merdiven dayıyor. Sendeki problem soğutma ya da bağlantı sebepli olabilir, VPN ile daha rahat seyredersin, bilinçli olarak bazı portları kısıyorlar.
Ve dediğin gibi HD G. 400 varsa 4000'den daha alt seviye bir kart, zaten Celeronlara genelde takılmaktaymış.

Mobile Graphics Cards - Benchmark List

Bende 3230m ve HD Graphics 4000 var. :ROFL:
Ama kasmıyor, sadece işlemci 70'e merdiven dayıyor. Sendeki problem soğutma ya da bağlantı sebepli olabilir, VPN ile daha rahat seyredersin, bilinçli olarak bazı portları kısıyorlar.
Ve dediğin gibi HD G. 400 varsa 4000'den daha alt seviye bir kart, zaten Celeronlara genelde takılmaktaymış.

Mobile Graphics Cards - Benchmark List
Benim anlamadigim LoL'de yüksek ayarlarda 200+ FPS alırken cihaz YouTube'da 4K videoda kasıyordu. Kasmaktan kastım videonun FPS'i 30 altına düşüyor, hissediliyor. Tabi ben sürekli 4K video izleyeceğimden değil, malum laptoplar gücünü uzun süre aynı seviyede tutamıyor. Yani ilk aldigim gün 2K-4K videoda kasarsa bir laptop,1-2 sene kullanınca 1080p60'da kasarsa işime gelmez. :)

Onun cevabını yukarıda verdim, servis sağlayıcılar kısıyor, kaç tane 4k video açtım, benim laptopta sıkıntı yok.

Makinan duruyorsa sorun olunca VPN açıp dene. Opera'nın içinde entegre VPN var, aktive etmen yeterli.

50Mbps fiber olduğunu da belirteyim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı