Intel HD 4000 Big Sur bozuk görüntü

Scarfacecr

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, daha önce Catalina'da yaşadığım aynı sorunla karşılaştım ama Catalina'daki çözüm Big Sur'a uygun değil. Ekran kartını yama ID`leriyle tanıttım fakat farklı SMBIOS`lar denememe rağmen görüntü düzelmiyor. Oldukça bozuk soluk ve karıncalı bir görüntü var. Kext olarak "Lilu, VirtualSMC, AppleALC, USBInjectAll, VoodooPS2Controller, WhateverGreen" dışında başka bir kext kullanmıyorum şimdilik, hepsi de güncel. Ekran görüntüsü bıraktım, lütfen yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• image0.jpeg
    image0.jpeg
    58,3 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim OpenCore imajımız ile tekrar kurulum yapınız. Sonrasında config dosyanızı burada paylaşınız. HD 4000 için manuel olarak yamalama yapacağım.

Tabiki imajı indirip kuruluma geçeceğim, bilgilendireceğim 👍
Bizim OpenCore imajımız ile tekrar kurulum yapınız. Sonrasında config dosyanızı burada paylaşınız. HD 4000 için manuel olarak yamalama yapacağım.
Merhabalar, sizin imajı indirdim ve az önce kurulumu tamamladım, configlerdeki Skylake olanı seçtiğimde exitbs:start gibi bir bölümde takılı kaldı o yüzden bendeki eski configle tamamladım kurulumu, ekran kartındaki sorun aynı şekilde devam ediyor, ayrıca ek olarak başlangıçta diski görmüyor malesef, moun ettim efiyi kopyaladım ama başlangıçta diski görmüyor, birde gariptir ki efi flash belleği çift olarak görüyor tekrar başlattığımda flash bellek sayısını 3 e çıkarıyor, nvram yaptığımda flashı 2 olarak gösteriyor ama diski görmüyor bir türlü ve ekran kartı hatası devam ediyor, dediğiniz gibi yamayı yapabilirmiyiz acaba ? ekran görüntüsü ve config ektedir.

Configson
Opencore ve disk sorununu çözdüm ama ekranı hala halledebilmiş değilim, görüntü hala karıncalı ve kötü

Dosya Ekleri

• thumbnail_IMG-0247.jpg
    thumbnail_IMG-0247.jpg
    174,8 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleme:
Samsung NP550P5C, işlemci: i7 3630qm ekran kartları: Intel HD 4000 @1600x900 + NVIDIA GT 650M Realtek ALC269.
Yardımcı olabilecek misiniz acaba yoksa Catalina'ya mı döneyim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı